niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13997 wyświetleń

W Wojewodzinie czesały dla DPS

W dniu 1 kwietnia w Zespole Szkół w Wojewodzinie odbył się wewnętrzny egzamin fryzjerski dla uczennic kończących swoją edukację w zawodzie fryzjer. W ciągu 8 lat , od kiedy istnieje w Wojewodzinie  Zasadnicza Szkoła Zawodowa zawód ten zdobyło 22 osoby.
Zawód ten cieszy się ogromną popularnością. Zaletą uczenia się w tym kierunku jest szybkie zdobycie dobrego fachu i pewność w znalezieniu pracy kraju i za granicą. Poza tym zawód ten jest pewnego rodzaju twórczością i dlatego w  tym kierunku kształcą się dobrzy uczniowie.
Pomysł dzisiejszego przedsięwzięcia powstał przy okazji spotkania z pracodawcami. Ustalono, że można przybliżyć  szerszemu gronu sam zawód fryzjera, jak i problemy towarzyszące zdobywaniu tych szczególnych kwalifikacji fryzjerskich.

Dzisiejsze prezentacje fryzur w ramach konkursu na żywo przy czterystu osobowym audytorium to wyzwanie nie tylko dla samych uczestników, czyli fryzjerek ale także dla organizatorów. Urządzenie 7 stanowisk pracy widocznych na zdjęciach oraz  stworzenie określonego klimatu „SALONU FRYZJRSKIEGO” było dość trudne, ale jak widać realne.
Zaprezentowano także historię fryzjerstwa w postaci multimedialnej, mówiono o pielęgnacji włosów, a  także o makijażu.
Swoją obecnością zaszczyciły nas absolwentki fryzjerstwa z naszej szkoły, a także renomowane zakłady fryzjerskie z Grajewa. Ich przedstawiciele byli członkami oceniającymi fryzury konkursowe. (Pani Agnieszka Łajewska i Małgorzata Mioduszewska oraz Elwira Muczyńska).
Pragniemy także poinformować, iż środki pieniężne zgromadzone za usługę fryzjerską w tym dniu przekazaliśmy na cel charytatywny dla Domu Pomocy Społecznej w Grajewie.
Dzisiejsze przedsięwzięcie nie byłoby tak profesjonalnie przygotowane, gdyby nie pomoc Wychowawców Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie w osobach ; Pani Izabeli Randzio oraz Renaty Kuczyńskiej.

Należy podkreślić, że zawód fryzjer to tylko jeden z 30 zawodów, w których kształcimy w klasach wielozawodowych w obrębie Zasadniczej szkoły Zawodowej. Obecnie w ZSZ uczy się 160 uczniów. Natomiast w Technikum jako głównym nurcie kształcenia w Zespole Szkół w Wojewodzinie, uczy się w 6 rodzajach technikum 300 uczniów - informuje dyrektor szkoły Karol Choynowski


(fot.e-Grajewo.pl)

Komentarze (6)

ciekawie było i dość szybko wszystko przeleciało ale ile to stresu było przez cały tydzień przed tym dniem...hehehhe

Ola mi zrobiła śliczną fryzurę! Polecam:)

Oleśka napewno wygrała : D

GRATULACJE,ZA CIEKAWY POMYSŁ POKAZANIA JAK CZESZĄ MŁODE FRYZJERKI.

POZDROWIENIA I GRATULACJE DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRAJEWIE SLE TOMEK ROMANOWSKI

Wiola bylas najlepsza:P:P:P Jak fryzura to tylko u Ciebie:)||:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.