niedziela, 3 lipca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1178 wyświetleń

W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej

23 maja 2022 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej, X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego pod tytułem „By czas nie zaćmił i niepamięć”.

 


Celem konkursu jest kształtowanie świadomości młodych ludzi i dociekanie nadal nieodkrytej prawdy dotyczącej tragicznych wydarzeń w Katyniu, Smoleńsku i Obławy Augustowskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie: Dominika Róża Modzelewska oraz Kacper Modzelewski.

 

Młodzi literaci w  swoich reportażach, wywiadach i esejach poruszali temat zbrodni katyńskiej, obławy augustowskiej i katastrofy smoleńskiej, bo jak powiedział Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, pomysłodawca konkursu „Wiedza o tych wydarzeniach wciąż jest niepełna. Świadomość historii swojego państwa powinna być podstawą świadomości obywatelskiej, świadomości patriotycznej. Nie ma prawdziwego patriotyzmu bez wiedzy o własnej historii”.

 

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczył organizator, poseł Jarosław Zieliński wraz z Podlaskim Kuratorem Oświaty w Białymstoku - Panią Beatą Pietruszką.

 


Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

niedziela, 3 lipca 2022

Kino pod chmurką "DYSTOPIA"

Komentarze (1)

Dominiko Różo gratulacje!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.