Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 1076 wyświetleń

W październiku było już ponad 13 tys. prób przekroczenia granicy

W sobotę (24.10) polscy pogranicznicy odnotowali 373 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wszystkim zapobieżono - poinformowała Straż Graniczna.

 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy.

 

Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

23.10.2021 byłe pierwsze damy: Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i Danuta Wałęsa wsparły protest "Matki na granicę" przed placówką Straży Granicznej w Michałowie na Podlasiu. - Musimy dać wyraz naszemu człowieczeństwu. Musimy powiedzieć, że sprzeciwiamy się tej władzy, która nie widzi ludzi, w osobach, które szukają dla siebie i bliskich lepszego życia - mówiła Jolanta Kwaśniewska.

 

Panie przyjęły zaproszenie funkcjonariuszy SG. Komendant placówki oraz funkcjonariuszki ze Stowarzyszenia „Łączy nas granica” opowiadali o pomocy udzielanej cudzoziemcom. 

Komentarze (3)

A dać tym 1damom do domu po jednej lub kilka rr

A ilu przeszło i dojechało do celu .O i też chcą lepiej żyć .Szkoda że nie pamiętacie jak wasze rodziny jechały do stanów

Obserwator, ja też chcę jedną rodzinę, bo jestem chrześcijaninem. Taki jest nasz religijny obowiązek - pomagać bliźniemu.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.