Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 3925 wyświetleń

W Olecku powstanie nowa jednostka wojskowa

Nie chcemy, żeby Olecko było drugą Buczą i do tego nie dopuścimy. Jeszcze w tym roku w Olecku (warmińsko-mazurskie) powstanie jednostka wojskowa, która wejdzie w skład I Warmińskiej Brygady Artylerii - powiedział w sobotę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Najpierw zaczniemy od infrastruktury tymczasowej. Zaczniemy szybko, dlatego że szybko chcemy uzyskać efekt - mówił szef MON.

 

 

 

Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie. Jest absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej i studia podyplomowe - Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny oraz Zarządzanie w Administracji.

Po studiach pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Miasta Legionowo. W latach 2002 - 2004 był zastępcą burmistrza warszawskiej dzielnicy Wola, a w grudniu 2004 roku został burmistrzem Śródmieścia. 

Od 9 stycznia 2018 r. minister obrony narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego. 22 czerwca 2022 roku został powołany na urząd wiceprezesa Rady Ministrów oraz szefa Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

 

 

Komentarze (21)

Tak buduje się państwo totalitarne. W komunizmie w każdym mieście mieliśmy jednostkę wojskową. Utrzymanie jednostek wojskowych kosztowało i kraj wolniej rozwijał się. Na rozwój przemysłowy mniej było pieniędzy. Rolują ten naród, oj rolują po płaszczykiem bezpieczeństwa.

Zamiast w sprzet ladowac to budynkow na buduja, po co tyle tych jednostek

Zacząłem gorączkowo grzebać w szpargałach i szukać książeczki wojskowej. Kto wie, kto wie ......

Co miasteczko to jednostka. Skąd na to środki. Skąd tylu Ludzi , sprzętu itd kiełbasa wyborcza

To już nawet śmieszne nie jest.

Co tam po jednostce w każdym mieście grunt, że jest budynek kościoła, a nawet kilka to też kosztuje i nie przyczynia się do rozwoju przemysłu. "Rolują ten naród, oj rolują po płaszczykiem ...."

Niech tworzą nowe jednostki. Co ma być to będzie

Należałoby jw wybudować w Prostkach, Popowie, Szczuczynie, Kurejewce, w Wólce Małej itd. Na łące, nad jeziorami........ Polska jednostkami wojskowymi stoi. Tak, to już nie jest śmieszne, lecz zaczyna być straszne.

Ale prpaganda, co ma Olecko do Grajewa. Jakies cyrki z tymi jedmostkami. Wiadomo zbizaja sie Wybory to musi byc prpoaganda.

Grajewski zrzędom nic się nie podoba. Jednostka wojskowa w Grajewie - nie, jednostka w Olecku - nie, Rail Baltica - nie , Via Baltica - nie, itd. Ale jak im Tusk obieca kredyt na mieszkanie za 0% - tak. Ze PO po wygranych wyborach ( niech Pan Bóg uchowa) nie zabierze + 500, 13 i 14 emerytury - tak, że nie podniesie wieku emerytalnego jak we Francji - tak. Takie to są swojskie marudy grajewskie, które widzą tylko czubek własnego nosa. Nie widzą, że Pisowski burmistrz , jak żaden inny dba o miasto, że zabiega u posłów o inwestycje i o nadrobienie 50 letnich zapóźnień.

Zobaczymy jak Chinczycy dogadają się z Putinem co może być za twór CZy będziecie wtedy mówić po co jednostki ! Nie śpi ktoś , żeby mógł spać ktoś !!! O twoją dupę będą walczyć panimajesz jeden z drugim !

Szanowni komentatorzy, wyraźnie twierdzicie, że do Waszego kraju siły zbrojne z Rosji i Niemiec mają wejść swobodnie, bez strat tak jak 17 września 1939 roku. Czy jako agenci zamierzacie wjechać do Polski na lufach czołgów bandytów, albo powitać ich tu kwiatami, na słowiańskiej ziemi? A może to Wy jesteście pozostałym produktem po niewoli rosyjskiej 1945-1992 i czekacie na powrót tatusiów, braci i dziadków? Wasze komentarze pisane polskimi wyrazami, otwierają bramy dla wrogów zewnętrznych i wewnętrznych.

A jak żołnierze będą jeździć.do domów...moze z Dworcem pkp pks coś w końcu się uda bo nasze gwiazdy nic nie mogą...

edek proponuje najpierw trochę wiedzy ekonomicznej liznąć, a nie pisać takie głupoty. Państwo pieniędzy nie ma, to my je mamy, a miłościwie nas okradający obiecują to wszystko za nasze, nie pytając, czy nam starczy. Jesteś tak cięty na PO, a sprawdź tylko siłę nabywczą złotówki za ich rządów. Mimo iż stawki były niższe, mogliśmy o wiele więcej kupić, lecz jak zwykle nie dociera do takich edków ta informacja, liczy się tylko to że dajom. Socjal jest największym złem jaki może stosować władza, bo rozleniwia obywateli, którzy nie chcą się starać skoro władza zawsze da.
Piszesz o viabaltice i railbaltice - te inwestycje są w trakcie realizacji, i tu cię zaskoczę, plany ich wykonania powstały za poprzedniej władzy (taka jest specyfika tych inwestycji), ale to pisożyty otwierają z pompą każdy najkrótszy nowo oddany odcinek.
Natomiast jeśli chodzi o te wspaniałe jednostki - w osowcu istnieje infrastruktura, którą jedynie trzeba rozbudować lub unowocześnić, po co pompować środki w coś, co nie ma racji bytu? Jakbyś się trochę wysilił i poszukał informacji poza tvpis, to byś się dowiedział iż poziom wyposażenia obecnie istniejących jednostek ledwo przekracza 60% (raporty NIK), więc ja się pytam skąd i czym chcą wyposażyć nowo powstałe?
I wisienka na torcie, Formoza zaopatruje się w karabinki od SigSauera, gdyż nasze rodzime groty nie spełniają wymagań ;)

@edek , to może napisz co ten pisowski burmistrz zrobił dla tego miasta z tych zaległości 50 letnich. Jak masz taką wiedzę to podziel się nią z nami. Tylko tak dla przypomnienia basen, muzeum mleka i blok komunalny to zasługa Adama Kiełczewskiego. Dziękuję za odpowiedź.

Jak nie ma się argumentów (inteligencji?), to pozostaje tylko obrażanie innych, lub posługiwanie się tandetnymi populizmami.

Wzorcem Korea Północna - stworzyć wielką, słabo wyszkoloną i uzbrojoną armię. Do ... taka wystarczy.

Do Kim jesteście? Ulegasz propagandzie PiSowskiej. Wcale nie o to chodzi, żeby nie bronić kraju. Tworzyć będziemy mury i trzymać w nich ludzi? To kosztuje. Za te pieniądze (zbędnie wydane) należy kupować sprzęt i szkolić zawodową armię, która nie będzie jedynie mięsem armatnim. Zatem mniej ludzi, mniej na tych ludzi kosztów, a więcej sprzętu. I takie pytanie " czy w USA w każdym większy mieście są jednostki wojskowe". Potęga amerykańskiej armii to nowoczesny sprzęt.

Typowe tworzenie struktury dywizji zaczyna się od tworzenia batalionu dowodzenia i całej struktury certyfikowaniu tych działań na poziomie krajowym i NATO. Zawodowcy twierdzą że ten etap trwa około cztery lata a przecież jeszcze muszą powstać inne jednostki nowe od zera więc jest to proces dlugotrwaly.... ale wybory są w tym roku więc tego wam nie powiedzą bo wiadomo musi być kiełbasa

Och, ile tu wrogości, ile tu nienawiści do PiS czyli do Polaków, bo oni PiS zaakceptowali. Komentarze przepełnione niewiedzą i absurdami! Opanujcie się, porzućcie nastka przebywania w niewoli niemieckiej, rosyjskiej, austriackiej i bądźcie sobą z honorem, z rodziną i Polską, której broni Wam PiS. Jak widać jesteście jawnymi wrogami a Wasi komuniściaki obskurne potworności donoszą dla brukselki i to, że brak Wam demokracji. Brak możliwości kradzieży, stawiania dziesiątych domów i szesnastu mieszkań za pieniądze Podatników. Nie wciskacie ciemnoty publicznie, nie niszczcie świadomości u innych. A jeśli żyjecie z tego za co wam wrogowie płacą, to pamiętajcie jeśli PiS przegra, to i wy, mimo faryzejstwa na Sybir pojedziecie na lufach kilku wrogów, których teraz karmicie!

Koń trojański. Zapraszam do Medikusa pokój 16 w godz 8-15. Do czasu wizyty coś kup w aptece, też pomoże.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.