piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 14621 wyświetleń

Victoria zwalnia z pracy

Przedsiębiorstwo budowlane "VICTORIA" w Szczuczynie prowadzone jest od wielu lat przez rodzinę Makuszewskich. Spółka jest producentem drewnianych domków i saun. Ta zatrudniająca wiele osób firma przechodzi obecnie poważny kryzys. 

 "Jako firma istniejemy od 1976r,  jako "Victoria" - od 1992r. Do ubiegłego roku zatrudniałem 130 osób, a w tej chwili już tylko 80. Zła sytuacja przedsiebiorstwa wzięła się stąd, że znacznie trzeba było ograniczyć produkcję. Powodem był m.in. brak zamówień z Niemiec, gdzie wysyłano ok. 95% produkcji oraz niski kurs euro" - powiedział Wiktor Makuszewski, prezes "Victorii".

Prezes jest zdeterminowany, żeby uratować firmę ("flaki wypruję, a firmę uratuję" to także Jego słowa) i nie zwalniać ludzi. Pomimo tego, że działa w niewielkim miasteczku na terenie województwa, gdzie trudno jest założyć i utrzymać jakąkolwiek działalność. W momencie kryzysowym nie otrzymał On znikąd pomocy, zwracał się m.in. do burmistrza Szczuczyna z prośbą o umorzenie podatku od nieruchomości.
"Niestety nie znalazłem zrozumienia dla swoich problemów, które są też poniekąd problemem miasta" - mówi p. Makuszewski


Burmistrz  Szczuczyna Waldemar Szczesny  - powiedział nam, że do umorzenia podatku od nieruchomości dla kogokolwiek niezbędne są odpowiednie przesłanki, warunki i podstawy, których niestety nie znalazł w tym przypadku. Uważa, że postąpił słusznie na dowód czego podaje, iż Jego decyzję podtrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży.


e-Grajewo.pl

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (12)

Burmistrz woli wypłacać zapomogi zwolnionym z pracy, pewnie ma dużo pieniędzy na ten cel i szkoda żeby przepadły.

Jak firma upadnie to Pan Burmistrz osoby które znajdą sie na bruku niech przygarnie do urzędu i podzieli się z nimi wypłatą.Nikt ,o tym ,nie pomyslał że to jest stategiczny pracodawca w Szczuczynie.Są lata tłuste ,ale zawsze mogą nadejśc czasy gorsze ,jeżeli takie własnie nadeszły to Panowie władcy pomóżcie Wiktorii -mieszkaniec Grajewa

Pan burmistrz w Szczuczynie ma najwyzsza pensje wsrod pracownikow calego powiatu nie pamietam ale cos miedzy8a10tys miesiecznie wiec grzeje go los ludzi ktorzy haruja za 600-800zl w Victorii a juz nie dlugo znajada sie na bruku

kiedy będą nowe wybory juz odliczam dni

Pracownicy urzędów administracyjnych w tym roku dostaną znaczne podwyżki płac,bo zarobki ich zmalały i nie było już dawno podwyżek.Mówi Wam to coś?

Ten burmistrz to jedna wielka pomylka. Ten człowiek powinien sie zastanowic nad tym co robi i kim jest. Jedyne co mu dobrze wychodzi, to... wlosy z glowy, ale to raczej nie od zmartwien losem zwyklych (biednych) ludzi. Ostatni jego HIT to zmniejszenie pieniedzy na finansowanie klubu Wissa do ... 0!!! Tak to nie pomylka. Wissa musi liczyc na chojnosc sponsorow bo bedzie cieeezzzkoooo! Tylko czy sponsorom bedzie zalezalo na wspieraniu klubu, ktorego nie chce wspierac stoleczny Urzad Miasta? Miejmy nadzieje, ze tak.

Może będę jedyną osobą ,która stanie w obronie urzędującego burmistrza, ale z próżnego to i Salomon nie naleje.Ktoś musi pospłacać długi poprzedników i wyprowadzić gminę na prostą, a na to trzeba środków i jak widać odwagi,bo potęcjalni następcy już się szykują i trzeba tego wygryżćTeż go nie lubię ,ąle szanuję za odwagę w samotnej walce!A czy następca coś zmieni ?Najłatwiej narobić długów,ciągle zmieniać budżet,bo nie starcza na....no właśnie na co?Burmistrz Szczuczyna próbuje tego nie robić.Szkoda tylko ,że zbyt mocno promuje rodzinę!

Może będę jedyną osobą ,która stanie w obronie urzędującego burmistrza, ale z próżnego to i Salomon nie naleje.Ktoś musi pospłacać długi poprzedników i wyprowadzić gminę na prostą, a na to trzeba środków i jak widać odwagi,bo potęcjalni następcy już się szykują i trzeba tego wygryżćTeż go nie lubię ,ąle szanuję za odwagę w samotnej walce!A czy następca coś zmieni ?Najłatwiej narobić długów,ciągle zmieniać budżet,bo nie starcza na....no właśnie na co?Burmistrz Szczuczyna próbuje tego nie robić.Szkoda tylko ,że zbyt mocno promuje rodzinę!

-"Victoria" to jedyna firma w Szczuczynie,która przez szereg lat zaspakajała niedolę społeczną wielu rodzin tego miasta i okolic dając im: chleb,opiekę medyczną,poczucie wartości,nie stania na bruku, nie wyciągania ręki do burmistrza po zapomogę,itd. Teraz, firma dryfuje samotnie na spienionej od nienawiści i chłodu w uczuciach wodzie.Był jeden burmistrz (popatrzcie na Jego posesje,ten ma rozum),jest drugi,który miał być najlepszym i jedynym,jak przedwyborczo plotkował na poprzednika.I po co to było?? On sam byłby mądrzejszy,gdyby nie świta,którą otrzymał do wsparcia w postaci radnych.To tu, Sodoma i Gomora! Pchali się do żłoba hipokryci,najbardziej pazerni,po nasze pieniądze i po możliwości wykupywania wokół tego, co najlepsze dla ich rodzin. A co kupić? Na ten temat oni pierwsi osiągają wiedzę.Spójrzmy na ich główki,łyse od perfidii- a my,co z tego mamy? W blasku łysin nie widać "Victorii",by doradzić zwątpionemu i udzielić pomocy firmie.Ich(trzem)marzeniem jest upadek "Karmiącej Victorii",żeby mogli nabyć ją za ochłap, jak inne budynki!Jakim doradcą burmistrza może być taki szef sznurkiem podpasywany, czy sklepikarz? Reszta siedzi cicho! Tak cicho, że mając jedyną tylko w miasteczku ulicę główną- nie widzą jej i nie mają w świadomości, że ona też jest wizytówką ich bezmyślnego zarządzania.W jakim stanie pozostawicie Szczuczyn- dla historii!? Czy u takich władców Victoria i inni znajdą zrozumienie? Czy nie nadszedł czas, by obrzydłym zawodowcom od ruiny,wybranym za skrzynki piwa i obłudę masy wyborczej,wystawić Certyfikaty Zdrady i Egoizmu,i zablokować ich dominację- na zawsze! Szczuczyn ma się rozwijać panowie...,a jeśli nie, to nie zabierajcie nam chociaż resztek chleba. Brak Wam dojrzałości społecznej,a nie braku motywacji do umorzenia choć jednorazowo podatku,aby firma mogła się poddźwignąć-dla szerokiego grona, a nie dla jednostki.Polecam pamięci dojrzałą dla każdego z ujemnie motywowanych tę sentencję,"(...)kończ Waść,wstydu oszczędź!".

Moderator. Bardzo przepraszam.Poniosła mnie rzeczywistość z racji młodego wieku.Po zwróconej przez Ciebie uwadze zrozumiałem, że trzeba milczeć kiedy ma się rację. Jeszcze raz sorry - więcej tak określać spraw nie będę.

Mnie też zwolnili z Victorii

Pomocnik stolarza (6 osób): praca od zaraz, mile widziane doświadczenie w zawodzie stolarza choć nie konieczne, VICTORIA sp. z o.o. Szczuczyn, ul. Sienkiewicza 1, tel. (0-86) 273-51-25,OGŁOSZENIE URZĘDU PRACY .....Nic nie rozumiem zwalnia czy zatrudnia ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.