Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11924 wyświetleń

Via Carpatia coraz bliżej?

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz jego ukraiński odpowiednik Wołodymyr Omeljan podpisali w Przemyślu memorandum o współpracy przy projekcie budowy tej ważnej europejskiej trasy.

Via Carpatia to planowana międzynarodowa europejska droga, która ma przebiegać z Kłajpedy do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim. 

W Polsce Via Carpatia wg planów z roku 2017 przebiegać ma od granicy z Litwą w Budzisku przez Augustów do Ełku, dalej trasą S16 do Knyszyna, stamtąd trasą S19 przez Dobrzyniewo Duże – Choroszcz – Siemiatycze – do węzła Lublin Rudnik, następnie S12 przez Lublin Sławinek, dalej przez Nisko do węzła Rzeszów Wschód, przez A4 do węzła Rzeszów Zachód, stamtąd przez Barwinek do granicy ze Słowacją.


Wsparcie tego projektu przez Ukrainę umożliwi wpisanie trasy Via Carpatia do sieci TEN-T (transeuropejskiej sieci transportowej).  źródło :https://businessinsider.com.pl/w

Komentarze (3)

Na zdrowy rozum i logikę to najekonomiczniejszy przebieg tej trasy jest od węzła Guty koło Szczuczyna w kierunku na Białystok.

Via Carpatia ma iść przez EŁK ?? Miała być Via Baltica, ale jakoś nie widać jej postępów (może warto napisać co sie z tamtą drogą dzieje, dlaczego nie jest robiona), Via Carpatia miała iść inaczej, nawet na zdjęciu to widać. Obie drogi miały być połączone, tylko to chyba marzenia (kiedyś wyczytałem, że ta droga również ma ominąć Grajewo i dochodzić do węzła Szczuczyn. Na portalu co jakiś czas pojawia się artykuł o tych drogach, ale nigdy żadnych konkretów, tylko same plany...

Komuś sie marzy, żeby trasy o dużym natężeniu ruchu szły przez Grajewo? Jak najdalej od miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.