piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 13204 wyświetleń

Via Baltika przez Ełk ?

Jarosław Dworzański – Marszałek Województwa Podlaskiego, wyraził zaniepokojenie pomysłami władz regionu warmińsko – mazurskiego, aby zmienić przebieg  drogi  Via Baltika.

Przeprowadzenie trasy Via Baltica wschodnią częścią województwa warmińsko-mazurskiego może być rozwiązaniem problemu budowy tej drogi przez Dolinę Rospudy. Uważają tak samorządowcy z Warmii i Mazur, wspierani przez marszałka, wojewodę i część parlamentarzystów. Zdaniem marszałka województwa warmińsko - mazurskiego go rozwiązanie proponowane przez samorządowców "jest doskonałym wyjściem z sytuacji, kiedy Unia Europejska zablokowała budowę trasy przez Dolinę Rospudy."

Jak twierdzi, za nowym przebiegiem trasy przez Ełk przemawiają nie tylko argumenty środowiskowe, ale przede wszystkim ekonomiczne. Taki wariant drogi oznaczałby skrócenie trasy prowadzącej do państw bałtyckich, a mieszkańcy wschodniej części Polski mieliby ułatwioną komunikację z resztą Polski i ze Skandynawią.

Dotychczas w planach był przebieg trasy krajową "8" ( E67) przez Białystok i Augustów.
 

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (9)

Pomysł zgodny z powiedzeniem:" Wstąpił do piekieł, po drodze mu było"

Tiry nie jeździły by przez Grajewo, ani Augustów. Kierowcom też by było lepiej, bo krótsza trasa to oszczędność na czasie i paliwie. Wszyscy by byli zadowoleni :o) oprócz władz naszego regionu, które tylko dbają o rozwój Białegostoku.

Bardzo dobra lokalizacja, ekonomicznie napewno bedzie najtansza przez te tereny i to jest najlepszy projekt , a przez B - stok absolutnie nie poniewaz o okolo 30 % by bylo drozej

Brawo Brawo władze Ełku Warmi i Mazur ,to dla Grajewa dobre.

super wreszcie ktoś mysli rozsądnie wątpliwe że Białystok na to pozwoli lepsza trasa a jak unia
przyciśnie to może cos będzie bo nasi to tylko kasa a rozum na końcu

Ciekawe jak się maja rozjeżdżane Stawiski, Szczuczyn, Rajgród do Via Baltika? Cisza......../ Mury pękają , ruch całą dobę. Jak tu żyć? Obwodnice Augustowa , Łomży , a gdzie włodarze mniejszych miast? Proponuję zablokować ronda w długi "weekend" majowy w Stawiskach, Szczuczynie , Rajgrodzie. Co wy na to? Bo rozjeżdżą nas metropolitalne tiry.

Wszyscy chcą Via Baltika. A co na to Stawiski, Szczuczyn, Rajgród? Miasta rozjeżdżane przez tiry i inne pojazdy. Wielka dyskusja na temat obwodnicy Augustowa, Łomży, dlaczego nie przez Białystok? A właściwie niech jedzie przez Białystok. To zabudowa wyżej wymienionych miast na pewno przetrwa jeszcze wiele lat. Dla tych miast jest droga gwoździem do ich degradacji i ekologicznego unicestwienia. Jak dotychczas władze, ani patrioci lokalni o tym nie mówią, wszyscy chcą tej drogi, ale dyskusja toczą tylko Augustów , Białystok trochę Łomża. A co z resztą? Może by podyskutować i w innych miastach. Pozdrawiam.

Władze Białegostoku dbają tylko o własny tyłek, nie myślą o mniejszych miejscowościach na Podlasiu. A gdyby Via Baltica biegła w okolicach Ełku miszkańcy Grajewa mieliby o wiele bliżej do noramlnej drogi w kierunku stolicy.

Witam! Nie jestem mieszkancem Grajewa .Trasę Warszawa - Grajewo znam od 30 lat ,wiem jakie na tej trasie czają się niebezpieczeństwa ,zarówno dla kierowców jak też dla innych użytkowników dróg.Największym zagrożeniem są TIR'y .Dlatego popieram propozycję przebiegu trasy via BALTICA zaproponowaną przez władze Warmii i Mazur.Mieszkańcy Stawisk ,Szczuczyna i Grajewa,powitlby z ulgą proponowany przebieg trasy.Nie mówiąc o Rajgrodzie i Augustowie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.