Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12028 wyświetleń

VIA BALTICA poprzyj budowę !

W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 Burmistrz Miasta Grajewo Adam Kiełczewski prosi o poparcie inicjatywy podniesienia pozycji budowy drogi S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – obwodnica Augustowa w rankingu dużych projektów drogowych (załącznik do projektu PO IiŚ nr 11.2.1. Sektor transportu). Odcinek ten stanowi fragment europejskiego korytarza transportowego tzw. „Via Baltica”. Droga ta będzie pełnić rolę obwodnicy miasta Grajewo.

 Droga ma połączyć Ostrów Mazowiecką z budowaną obwodnicą Augustowa i dalej aż z granicą Polski z Litwą w miejscowości Budzisko. Dzięki temu Województwo Podlaskie ma szansę stać się ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu europejskim.

 W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie uwag do Projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 w ramach trwających do 25 września 2013 r. konsultacji społecznych, mających na celu podniesienie pozycji budowy drogi na kluczowym dla Nas odcinku. Obecnie odcinek ten znajduje się na 12. miejscu w rankingu dużych projektów drogowych.

 

Formularz zgłaszania uwag znajduje się na stronie http://konsultacje.pois.gov.pl/

 

Instrukcja wypełniania:


DANE ZGŁASZAJĄCEGO

Należy wybrać określoną informację o zgłaszającym uwagi.

osoba fizyczna/organizacja/przedsiębiorca
 

DANE ADRESOWE

Należy wybrać województwo Podlaskie.

 ZGŁASZANE UWAGI/PROPOZYCJE

W części dokumentu należy wybrać Oś Priorytetowa IV, priorytet inwestycyjny 7.2. 

W polu Strona należy wpisać: strona 204

W uwagach należy wpisać:

Budowa drogi S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – obwodnica Augustowa (załącznik do projektu PO IiŚ nr 11.2.1. Sektor transportu)

W uzasadnieniu należy podać własne powody wysłania zgłoszenia.

 

Po wypełnieniu zgłoszenia należy wcisnąć przycisk WYŚLIJ ZGŁOSZENIE.

Komentarze (14)

Wy teb basen lepiej wybudujcie !! moja córka ma krótszą kończyne i musi mieć taką terapie a nie stać mnie na autobus i bilet do ełku

A może poprzyjmy kopalnie wegla w Meksyku..czyz nie lepszy pomysł

To dlaczego Bargłów i Barszcze będą miały prywatną obwodnicę ? Dla Grajewa nie należy się ? Swoją drogą to ciekawy pomysł żeby obwodnica była 25 km od miasta. Myślałem że wystarczy tylko 1 km jak w Barszczach.

Ale chyba nikt nie jest zorientowany o co chodzi z via balticą.Trzeba wpisać sobie w przyjacielu Google przebieg trasy i wszystko jasne .Ja wole spokój, bez tirów niż basen. Chyba że ktoś woli tysiące przejeżdżających i rozjeżdżających WSZYSTKO tirów jadących zderzak na zderzaku.

Co z basenem..Grajewo czeka.. Panie Burmustrz

ta kopalnia to najlepszy pomysł,

Chcę BASEN -ja jeżdzę dwa razy w tygodniu do Ełku na Basen - jaki muszę ponosić koszt.

Basen i droga to dwie całkowicie inne sprawy, finansowane z różnych źródeł. Kto ma dość tirów przejeżdzających przez nasze miasto, proszę poprzeć inicjatywę p. burmistrza, wykażmy solidarność w tej sprawie.

Popieram Anne i Anne K.

Ludzie co z Wami. Jeśli Burmistrz prosi o pomoc, to przecież nie prosi o nią DLA SIEBIE, tylko DLA NAS- mieszkańców!!! To DLA NAS będzie się żyło bezpieczniej. Budowa tej obwodnicy jest sprawą moim zdaniem kluczową dla miasta. Swoje zgłoszenie wysłałem. Czy to coś zmieni-nie wiem?? Będę miał jednak spokojniejsze sumienie.. Jeśli nie pokażemy ze NAM, mieszkańcom, zależy na naszym spokoju i bezpieczeństwie, to komu ma zależeć?? Chyba nie "warszawce"..

Ciężko jest żyć z taką liczbą przejeżdżających codziennie przez nasze miasto tirów. Na pewno wybudowanie obwodnicy przyniosłoby nam spokój. Ale czy to nasze miasto potem nie obumrze? Czy jakikolwiek przejeżdżający turysta zjedzie z obwodnicy, żeby chociażby zjeść obiad albo kupić butelkę wody? Obwodnica to bardzo dobry pomysł, ale niesie za sobą też inne skutki.

Dla dobra wszystkich poprzyjcie tą inicjatywę. Ja już to zrobiłem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.