wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 8113 wyświetleń

Via Baltica jest coraz bliżej

Via Baltica jest coraz bliżej

Via Baltica jest coraz bliżej realizacji. Planuje się, że nową trasą pojedziemy w 2020 roku. Właśnie trwają konsultacje społeczne dotyczące studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego drogi S-61.

 

EKSPRESOWO PRZEZ KONTYNENT

 

Via Baltica od początku lat 90-tych ubiegłego wieku nazywana była kluczową drogą dla rozwoju północno-wschodniej Polski. Ma być trasą komunikacyjną mającą zapewnić połączenie państw północno-wschodniej Europy z resztą kontynentu. Droga ekspresowa S-61, która ma być częścią Via Baltici, prowadzić będzie od Ostrowi Mazowieckiej, przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk, Raczki, Suwałki do granicy Polski w Budzisku.

 

UWAGI TYLKO DO 26 LUTEGO

 

Konsultacje w sprawie wydania decyzji środowiskowej S-61 odbyły się 20 lutego br. w Prostkach i Kalinowie. Organizatorem była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. W spotkaniu w Prostkach wzięli udział mieszkańcy gmin przez które ma przebiegać trasa, przedstawiciele kół łowieckich oraz władz samorządowych m.in. Ełku, Szczuczyna, Prostek, a także miasta Grajewo. Uwagi dotyczące przebiegu trasy S-61 można zgłaszać jeszcze do 26 lutego br.

 

grajewo.pl

 

Na zdj. Konsultacje społeczne, które odbyły się w Prostkach 20 lutego 2015 r.

Komentarze (6)

Budowniczowie i "bicy piany"(oczywiście z wyłączeniem mieszkańców np. ul. Kopernika, doskonale ich rozumiem) w kwestii obwodnicy Grajewa. Dlaczego robiliście wodę z mózgu umęczonym mieszkańcom? Realia były i są zupełnie inne. Teraz tylko znaki zakazu wjazdu i będziemy mieli tiry z gołwy, pozostanie wyłącznie ruch lokalny.

Wybory wybory i jeszcze raz wybory. Kiełbasę to niech sobie sami ją zjedzą. Nikt normalny w tym kraju nie wierzy w te obiecanki.Wiadomo nie od dziś że Polska wschodnia była i jest Polską B. Polsce B nie się nie należy.
Do tego jeszcze elektorat PiSowski. ma przewagę nad PO
a to już według rządzących jest niedopuszczalne.

I po co były te głupie blokady?

dobrze ze obwodnicy gwa nie ma bo tylko wtedy zaorac i buraki posadzic

Poldek, to nie są głupie blokady tylko ratowanie Twojego kraju, który nazywa się inaczej niż ty myślisz. Blokowane nowe drogi, a dla kogo te drogi są budowane, odpowiedz uczciwie, nie bełkocz

Realista żeby nie te tiry byś nie miał co do mordy włożyć byś jadł ze swoimi dzieciakami trociny z Pfleiderera

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.