poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

VAT na internet

Sejm po raz kolejny zaskakuje swoimi decyzjami. Minister Kultury chce wprowadzić opłaty za książki, a Minister Finansów 22% podatek VAT na korzystanie z internetu bezprzewodowego.

Chodzi o nową technologię Wi - Fi, dzięki której każdy posiadacz laptopa może odbierać fale radiowe, które umożliwiają mu połączenie z siecią. Wystarczy specjalna karta, którą można zakupić w prawie każdym sklepie komputerowym.

- Sejm jest ustawodawcą w zakresie treści uchwał, jak i wysokości podatków. Urzędy skarbowe na podstawie ustaw ministerialnych są jedynie organem wykonawczym – informuje Komornik Skarbowy, pan Stanisław Ostaszewski (Urząd Skarbowy w Grajewie, ul. Elewatorska 8).

Dodać należy, że ministrowie myślą także o wprowadzeniu abonamentu radiowo-telewizyjnego za korzystanie z internetu. Ich zdaniem użytkownik sieci może przez internet słuchać radia i oglądać TV, dlatego powinien płacić abonament jak użytkownik radia i telewizora.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.