wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11572 wyświetleń

Uważaj gdzie parkujesz !

Pierwsze efekty akcji "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”. Przez pierwszy miesiąc patroli strażnicy miejscy stwierdzili zaledwie jeden przypadek nie prawidłowego zajmowania tzw. „koperty”. Straż Miejska przypomina, że akcja trwa nadal.      

W wrześniu br. Straż Miejska w Grajewie rozpoczęła akcję parkingową "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu". Patrolujący ulice miasta strażnicy kontrolowali miejsca parkingowe, zwracając szczególnie uwagę na ”koperty”. Jak na razie pouczono jednego kierowcę, który bezprawnie zaparkował w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej.  

 - Należy pochwalić naszych kierowców, którzy mocno wzięli sobie do serca idee akcji. Cieszy, że w miejsca przeznaczonych tylko dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej nie spotykamy już samochodów kierowców nieuprawnionych do parkowania na „kopertach” - mówi Wojciech Formejster, komendant Straży Miejskiej w Grajewie.

Mimo widocznych efektów akcji strażnicy dalej będą patrolować parkingi, zwracając uwagę na osoby, które zajmują "koperty" dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Największym problemem z jakim dotychczas spotkali się strażnicy jest brak karty parkingowej u niepełnosprawnych kierowców, co nie pozwala na korzystanie z „kopert”.   

- Okazuje się, że wiele osób niepełnosprawnych uprawnionych do zajmowania „kopert” nie posiada aktualnej karty parkingowej lub nie ma jej wcale. Apelujemy do wszystkich niepełnosprawnych kierowców o niezwłoczne wyrobienie lub zaktualizowanie dokumentów – dodaje komendant Straży Miejskiej w Grajewie.      

Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego, za nieuprawnione zajmowanie miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej grozi mandat wysokości 100 zł plus jeden punkt karny.

Jeżeli jesteś świadkiem bezprawnego parkowania samochodu-zgłoś to ! Dzwoń pod nr 997 lub do Straży Miejskiej tel. 272 76 90.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (2)

nikt kto nie musi nie parkuje na miejscach dla NS. Mała ilość miejsc do parkowania powoduje konieczność korzystania z tych kopert. Straż Miejska niech lepiej wskaże miejsca gdzie można zbudować nowe parkingi i sporządzi właściwe wystąpienia do instytucji przy których istnieją problemy. Podpowiem: Parking przy Banku PKO BP - w godzinach szczytu nie można roweru zaparkować

to nie jest tlumaczenie ze mala ilosc miejsc do parkowania!!!!!!!!!!!!jak nie ma miejsca do zaparkowania to postaw auto dalej i rusz dupsko,troche sie rozruszasz bo mozesz!!!ja widzialem goscia jak wsiadal do samochodu jaki wysilek to byl .gosc byl na kulach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.