poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Uwaga turyści z zagranicy!

W okresie wakacyjnym od 30 czerwca do 30 września na terenie naszego kraju został uruchomiony "Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych". Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych przebywających na terenie Polski.

Funkcjonowanie Telefonu ma zapewnić im uzyskanie wszechstronnych informacji i porad na temat bezpieczeństwa osobistego oraz możliwość zgłaszania problemów, z jakimi spotykają się na terenie naszego kraju. Natomiast w przypadku wystąpienia zdarzenia wymagającego interwencji służb policyjnych, zapewnienie im niezbędnej pomocy oraz szybkiej i sprawnej reakcji na zgłoszenie, łącznie z wstępnym "rozpytaniem" osoby, z którą ze względu na barierę językową kontakt jest utrudniony.

Telefon jest rozpowszechniany przez krajowe i zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej, konsulaty i ambasady RP, organizacje międzynarodowe i firmy turystyczne – jako linie pomocowe dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce.

Dokonywanie zgłoszeń będzie możliwe codziennie w godzinach 10:00 – 22:00 na numery telefonów:
Policja/POLICE - 997, z telefonów komórkowych/from mobile phone - 112
straż pożarna/FIRE BRIGADE - 998
pogotowie ratunkowe/AMBULANCE - 999
0 800 200 300 - sieci stacjonarne/LAND LINE – FREEPHONE ACCESS
+48 608 599 999 - sieci stacjonarne lub komórkowe/LAND LINE OR MOBILE PHONE

KPP w Grajewie
Zespół Prewencji Kryminalnej

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.