sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 6182 wyświetleń

Uwaga smog! Przekroczony poziom dla pyłu PM10

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Białymstoku informuje, iż na dzień 24.08.22 roku prognozowane jest przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 08:00 do godz. 24:00.

W miarę możliwości należy zrezygnować z aktywności na zewnątrz.


Przyczyną podwyższonych stężeń pyłu zawieszonego jest napływ mas powietrza znad Europy Wschodniej, które docierają nad wschodnią część Polski do województwa lubelskiego i podlaskiego, a także do północnych obszarów województwa podkarpackiego i wschodniej części województwa mazowieckiego.

Pył zawieszony w masach powietrza napływających nad Polskę najprawdopodobniej pochodzi z unosu pyłu z obszarów suchych oraz pożarów, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Europy.

 

Zalecane środki ostrożności

Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła.
Ogranicz wietrzenie pomieszczeń.

Komentarze (12)

Przejedzcie się w sobotę po południu i niedzielę przy Płytach Wiórowych Skandal ! Nie ma czym oddychać!

Komunikat dotyczył dnia wczorajszego. Alertu RCB też nie było. Brawo.

W domu też nie ma czy oddychać:, na halach produkcyjnych w nocy 32 C. W dzień jeszcze gorzej i ludzie pracują

To Pfleiderer i Agrocentrum są teraz ukraińskie?

Tak niedługo to wszyscy zapadna na chorobe płuc a co gorsza słabsi wymrą ,od tego smrodu i pyłu z tych przeklętego wipaszu skandal .A tak goraco nie mozna okna otforzyc bo dusi dym i całe mieszkanie w pyle z wipaszu .Ale to tylko to ze sobie tak ponarzekamy i tyle z tego.A tu pisza ze jakis pył z innego kraju a to nasz grajewski pył i smrud .

Zatrucia powietrza lub wody w rzece mają niższy priorytet niż zmiana sposobu nadawania TVP lub sylwester z Maryniukiem

Dzisiaj tj. 25.08.2022 o godz. 19.30 specjalnie podszedłem pod UM a tam jak byk zielonymi cyferkami PM10-18 a PM2,5- 12.
Więc ktoś tu łże jak bura suka. A nawoływanie do tego żeby ludzie nie wietrzyli pomieszczeń i nie wychodzili na dwór to czyste znęcanie się.

Ja nie dostałem alertu rcb i byłem na powietrzu 24/24.Czy umrę?Jak bym wiedział to bym siedział w domu.

Leszcz uważaj na przyduchę.

Mieszkanka Grajewa Za smrud w Grajewie nie wiń wipaszu bo ci emerytury zabraknie na przeprosiny tej firmy Najbliższy odzial wipaszu jest w Olsztynku okolo 160 kmod Grajewa to nie sądzę abyś miala taki dobry węch aby wyczuć.

Leszcz co ty pi.......sz czy to lato czy to zima to pfleiderer się nie zmienia . No chyba że mamy pomiary z zewnątrz :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.