sobota, 21 maja 2022

Kraj

Uwaga kierowcy!

14 nieoznakowanych renault, dwa ople z videorejestratorami, laserowe mierniki prędkości, 17 urządzeń do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. O taki sprzęt wzbogaciła się białostocka policja.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przekazano do służby nowe radiowozy i sprzęt kontrolno-pomiarowy. Ich zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Reszta kwoty pochodzi z Komendy Głównej Policji. Białostoccy policjanci wzbogacili się między innymi o 14 nieoznakowanych renault megane. Auta trafiły do służb kryminalnych. Nowe radiowozy napędzane są silnikiem diesla o mocy 130 koni mechanicznych. Funkcjonalne, pięciodrzwiowe nadwozie znakomicie przydaje się w służbie. Nad bezpieczeństwem funkcjonariuszy czuwają elektroniczne systemy wspomagania hamowania ABS i EBR.

Policjanci z drogówki groźnych drogowych piratów ścigać będą superszybkimi oplami insignia. Auta wyposażone są w turbodoładowane silniki benzynowe. Jeden z nich ma moc 260 koni mechanicznych.

Oba pojazdy wyposażone są w videorejestratory nagrywające wykroczenia drogowe nie tylko na terenie miasta, ale ich drogach krajowych i wojewódzkich powiatu białostockiego. Mundurowi podczas służby korzystają z nowych urządzeń do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Alcoblow w kilka sekund sprawdzi czy kontrolowany kierowca jest trzeźwy czy nie. Policjanci z białostockiej drogówki takich urządzeń mają już łącznie 17. Dodatkowo w służbie funkcjonariuszy wspierają dwa urządzenia do wykrywania narkotyków Dragtest. Wynik badania znany już jest po niespełna 10 minutach.

fot. – www.podlaska.policja.gov.pl


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.