Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11448 wyświetleń

Uwaga - wścieklizna

Dnia 23.06.08 r. około godziny 12:00 patrol Straży Gminnej Gminy Grajewo zauważył przy drodze do Mieruć dziwnie zachowującego się lisa. Zwierzę nie uciekało i bez lęku podeszło do samochodu. Jego wygląd zewnętrzny wskazywał na stan chorobowy (podejrzenie wścieklizny). Po konsultacji z Powiatowym Inspektorem Weterynaryjnym ds. Zwalczania Chorób Zakaźnych Zwierząt - Tadeuszem Zakrzewskim i przybyłym na miejsce przedstawicielem Polskiego Związku Łowieckiego Waldemarem Kiełczewskim (obwód łowiecki nr 3, koło łowieckie „Wilk” w Grajewie) zapadła decyzja o konieczności dokonania odstrzału sanitarnego zwierzęcia (droga Mierucie – Konopki Kol. – Konopki jest jedną z ulubionych tras wycieczek rowerowych mieszkańców Grajewa).

 O zdarzeniu powiadomiono KPP Grajewo. W zależności od wyniku badania ciała zwierzęcia Powiatowy Inspektor Weterynaryjny wdroży odpowiednie procedury.

SGGG
Hubert Szymanowski

Komentarze (2)

Strona SGGG:

"W dniu 26.06.2008 r. o godz. 8:20 Straż Gminna otrzymała informacje od Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Grajewie o ujemnym wyniku badania lisa na obecność wirusa wścieklizny."

bez sensu, tytuł jest co najmniej nie profesjonalny, po co wszczynać panikę skoro nie znacie wyniku badań?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.