sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9045 wyświetleń

Uwaga - ślisko!

W końcówce stycznia br. aura przyniosła opady i roztopy. Temperatura w ciągu dnia utrzymuje się powyżej 0°C, a w nocy spada. Niebo jest zachmurzone, występują także przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Uważać muszą kierowcy i piesi - nawierzchnia jest śliska.


Trzeba przypomnieć o usuwaniu śniegu i lodu z chodników. Na właścicielu nieruchomości lub zarządcy ciąży obowiązek utrzymania w należytym stanie chodników czy przejść, aby nie zagrażały bezpieczeństwu poruszających się osób. Na skutek zaniedbań dochodzi do upadków, poślizgnięć, nawet do poważnych uszkodzeń ciała. Zgodnie z obowiązującym prawem za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny. 


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Mam odśnieżać chodnik przed moim domem,bo taki jest przepis przedwojenny.Chodnik nie jest moją własnością,ale mam być cieciem darmowym w służbie mieszkańców i miasta.A przecież niewolnictwo zostało zniesione....

Drodzy Zarządcy i Właściciele uprzątnijcie chodniki, strach chodzić , w wielu miejscach pod wodą jest lód, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe

Chodnik- miejsce publiczne.
A piwka nie można tam pić ale odśnieżyć muszę!!!
Chore

Do odśnieżania i sprzątania publicznych chodników powinni być zaangażowani dłużnicy mieszkań komunalnych, a nie przymuszani właściciele przylegających do chodników domów! Do tych czynności przymusiłabym także wszelkich chuliganów przyłapanych na demolkach oraz ludzi zanieczyszczających miasto, np. tych, którzy rzucają butelki, torebki itp. Niestety, Polska jest krajem bezprawia i najbardziej cierpią niewinni.

Płacę za dzierżawę studzienki ściekowej we wjeździe przed posesją bo niby to kawałek należy do miasta,a chodnik to muszę odśnieżać bo to do miasta nie należy a kasę za studzienkę to dobrze brać.Wasze niedoczekanie że ja będę odśnieżał,pójdę nawet do sądu jak będzie trzeba!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.