Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 17365 wyświetleń

Utopił się w j. Rajgrodzkim

W nocy z 9 na 10 sierpnia br. w Jeziorze Rajgrodzkim utonął 49-letni mieszkaniec Tykocina. Policjanci ustalają szczegóły tragedii.

W miniony piątek około godz. 23.20 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, o tym że na terenie jednego z miejscowych ośrodków wypoczynkowych, z pomostu, do wody wpadł mężczyzna. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechały patrole Policji i Straży Pożarnej. Strażacy znaleźli i wyłowili mężczyznę. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia ratunkowego podjął akcję reanimacyjną, jednak mężczyzny nie udało się uratować.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 49–letni mieszkaniec Tykocina przebywał wspólnie z trzema innymi osobami na jednej z łodzi zacumowanej przy pomoście. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wyszedł na pomost, z którego najprawdopodobniej wpadł do wody i utonął. Teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają grajewscy policjanci.Apelujemy do wszystkich amatorów zabaw wodnych o to, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że płytka wyobraźnia może zakończyć się głęboką tragedią.
Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

- pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po alkoholu. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji!
- należy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie jest ratownik;
- dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych, dobrze żeby miały założone nadmuchiwane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie;
- wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu trzeba pamiętać o stopniowym moczeniu ciała, aby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób można uniknąć szoku termicznego;
- pływając na materacach należy trzymać się blisko brzegu – nie wypływać nimi na środek jeziora;
- korzystając ze sprzętu wodnego (np. żaglówka, łódka, kajak) trzeba pamiętać o założeniu kamizelki ratunkowej;
- przed wypłynięciem w dłuższy rejs należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu prognozy pogody - informuje KPP Grajewo
wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (20)

a dlaczego zawsze pomijana jest jednostka ksrg z Rajgrodu.bądzcie sprawiedliwi.ato oni zawsze pierwsi przyjeżdzaja na miejsce .a co zrobicie kiedy was zabrakuje

Miała być niezła impreza, a wyszła z tego tragedia - jednego z mężczyzn, pozostali byli trzeźwi jak niemowlęta.

Pewnie nie macie odwagi napisac o ksiezach, ktorzy pili ze Śp. Jackiem? Poinformuję o tym innych, tych co się nie boją.

I co z tymi księżmi informatorze?

To proste - gdzie pracował Śp. Jacek itd...itd

Ludzie uważajcie! Nie pijcie tyle wódy! Zwłaszcza w sierpniu!

Szanowna Żabo! Ludzie ci stracili przyjaciela, przeżywają ciężkie chwile a ty wietrzysz sensacje. Gratuluję wiecznej abstynecji i nieskalanego niczym życia. I sprawdź te swoje informacje bo trochę mijasz się z prawdą. Dobrze że chociaż na forum możesz być taka cudowna Żabo i uczyć jak żyć. Powodzenia!

a gdzie ochrona byla tez pila?

do tragedii by niedoszlo żeby były balierki na pomoście jaki debil kazal je usunac

Bociek! Przestań fałszywie klekotać! Zwłaszcza jeśli mówisz o innych. Przyjmij do wiadomości fakty: WÓDA + GŁUPOTA + TOWARZYCHO = TRAGEDIA. Tak będzie zawsze bez względu na moje skłonności, czy grzechy. Nie udawaj, że znasz całą prawdę, albo miej odwagę ją w całości wypowiedzieć. Może usłyszysz ją niebawem tylko nie tutaj - będziesz miał czerwony nie tylko dziób. Czy nie jesteś może kle kle kle .ą?

nie znam jez. rajgrodzkiego ale czy to mozliwe aby bylo ono juz przy pomoscie glebokie ok. 8 m.?

Widzę że artykuł ewoluuje...Wczoraj poszedł pływać dzisiaj wpadł do wody z pomostu...Gratuluję rzetelności dziennikarskiej!

Dlaczego nie piszesz całych wyrazów? Nie wiesz przez jakie CH? Możesz nie odpowiadać, nie będę z tobą polemizować. Realizuj się dalej na forum...Ja odlatuję.

Jacuś nawet niebo za Tobą płacze...Na zawsze w naszych sercach...

(*) zawsze bedziemy o Tobie pamietac. :-(

odszedł Przyjaciel , bbb dobry czlowiek !!!
-- widocznie jego umiejetności w niebie sa potrzebne

A ja wciąż pytam się - czy musiał odejść?

widocznie mial zle towarzystwo do picia, brak odpowiedzialnosci ze strony kolegow - tragedia

korek ... - na temat odpowiedzialności, to najpierw spojrz na siebie (zakłamanie)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.