poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12616 wyświetleń

Usprawiedliwiona nieobecność

Wolne, urlop bezpłatny, czy odpowiednie ustalenie godzin pracy (nienormowany czas pracy)  - takie rozwiązania mają pracodawcy, którzy chcą zwolnić radnego na obrady sesji czy komisji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak z usprawiedliwieniem nieobecności w pracy podczas wykonywania mandatu radzą sobie radni Powiatu Grajewskiego.

Art. 25 ust. 3  ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. mówi – „ pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia mu brania udziału w pracach organów gminy”. Niestety ta sama ustawa nie określa już czy radny ma obowiązek wziąć wolne, zwolnienie, czy urlop bezpłatny.

Radny Ryszard Wolwark na co dzień pracuje jako sekretarz w Urzędzie Miasta. 28 września br. uczestniczył w obradach XLIII sesji Rady Powiatu Grajewskiego. Zadzwoniliśmy do UM z zapytaniem, czy sekretarz jest dziś w pracy? - Poinformowano nas wtedy, że : Ryszard Wolwark jest na urlopie i nie ma go dziś w pracy.

W tym samym czasie na sesji był również dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie Jarosław Konopka, którego placówka podlega pod Starostwo. Dyrektor Konopka przed wyjściem na sesję przekazał swoje obowiązki wicedyrektorowi.

-  Moja obecność na sesji zalicza się do tzw. nienormowanego czasu pracy. Oczywiście swoją nieobecność w pracy muszę nadrobić w domu, zazwyczaj w dniu sesji pracuję do późnych godzin nocnych – informuje dyrektor ZSS w Grajewie.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (2)

właśni właśnie Panie W.L.i K

Przyzwoitość nakazywałaby, aby radni na czas obrad sesji brali urlop bezpłatny - samorządowiec ma być dla ludzi, a nie dla diety i pensji jednocześnie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.