wtorek, 28 marca 2023

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 1502 wyświetleń

Usługi w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Szczuczynie

Na terenach ruin po zlikwidowanym Państwowym Ośrodku Maszynowym (POM), 9.12.2022 roku oddano do użytku Lokalny Inkubator Przedsiębiorczości w Szczuczynie – LIPS. 

 

Zagospodarowanie opuszczonego terenu, przejawia się troską gospodarczą, z jednoczesnym eksponowaniem nowego obiektu, służącego celom nie tyle ekspozycyjnym, ile doradczym i gospodarczym. Ewidentnym obrazem działania i grymasem czasu były relikty popeerelowskie, których styk ze współczesnymi obiektami skłania do zamaskowania śladów estetyczną zielenią. 

 

Powstały inkubator to profesjonalne przedsiębiorstwo inwestujące w nowo tworzące się firmy i pomagające im w początkowym etapie rozwoju. Przyszły udział w zyskach będzie efektem kreatywności i koordynacji. Zatem inkubator, to miejsce, w którym istnieją szczególnie dogodne warunki do rozwoju własnej działalności z myślą o podboju rynku.   

 

Inkubator jest też kolejnym spełniającym się obiektem, tym razem w odpowiedzi na potrzeby zarówno nowych, jak i istniejących już przedsiębiorstw. Życie potwierdza, że podczas gdy dla siebie wytyczamy nowe wyzwania biznesowe, dobrze jest posiadać profesjonalne wsparcie i gotowe, nowocześnie uzbrojone miejsca na realizację ambitnych zamierzeń. 

 

Kompleks wspomagający przy ul. Sienkiewicza 5 E/F posiada dwie integralne części w postaci budynku produkcyjnego nr 5E i biurowo-administracyjnego o numerze 5F.    

  

 

FRYZJER MĘSKI i SALON KOSMETYCZNY w LIPS        

 


W obiekcie 5F Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości przestrzenne lokum znalazło m.in. dwóch doświadczonych usługodawców. Od strony południowej mieści się Salon Kosmetyczny z obiecującą nazwą „Zacisze Urody”, a od strony północnej Salon Fryzjerski z nastawieniem na profesjonalne strzyżenie mężczyzn. Lokal pod fryzjerstwo męskie ma 25 m², a pod usługi kosmetyczne 26 m². Obydwa są z aneksami. Wokół siedziby całego przedsiębiorstwa są miejsca postojowe, a otoczenie jest zadbane.    

 

Fryzjerstwo męskie w salonie oferuje fachowe strzyżenie zarówno wg klasycznych, jak i aktualnych trendów fryzur męskich. Jako że stylizacje nigdy nie wychodzą z mody, to w nowym zakładzie inspiracje i porady nadające wznioślejszego charakteru, stosowane są przez fryzjerkę.

Czynności te osobiście wykonuje właścicielka Magdalena Modzelewska jako osoba młoda, bystra i awangardowa. Wykonywane rzemiosło od dziecka jest jej pasją, którą dziś potrafi przekuć w sztukę. Tego też wymaga współczesny mężczyzna, który nie toleruje szablonowej rutyny, ale wyobraźni zawodowej i elastyczności fryzjera, w której to znajduje się – Magdalena Modzelewska.

 

Pani Magdalena, jak dobry pisarz lub mówca, bez sugestii Klienta potrafi w swoim stylu stworzyć czyjś wizerunek estetyczny poprzez dobór fenomenalnej fryzury.    

 

Należy przypuszczać, że właścicielka w warunkach stworzonych dla LIP i w nowym salonie, który w trakcie organizacji sukcesywnie wyposaża, ukształtuje nową wizję fryzjerstwa męskiego.      

W rozmowie z Klientami wyczuwa się wyraźne zadowolenie z usług. W zakładzie unosi się przyjemna atmosfera i wczuwanie się w stan wewnętrzny przez wchodzenie w przestrzeń psychologiczną Klienta. Właścicielka jest miła, utrzymująca kontakt słowny z osobą obsługiwaną, a jednocześnie wyraźnie skupiona na bezpiecznym wykonywaniu czynności.  

 

Zatem fryzjer to osoba, która zajmuje się wszystkim, nie tylko włosem na głowie klienta. Połączenie odpowiedzialności, higieny, wiedzy i operatywności motywuje nam świadomość, że z salonu nie wychodzimy w kapturze, tylko z dumnie uniesioną głową – dlatego tam chodzimy! 

 

 


CECHY DOBREGO MIEJSCA, FACHOWCA 


Fryzjerstwo to szczególny rodzaj uszlachetniającej pracy fizycznej. Przebywając w pozycji stojącej kilkanaście godzin dziennie, trzeba mieć chęć i siłę: ciągłego zachowania jasnego umysłu, wykazywania się pomysłowością, zadowoleniem, słuchaniem humorów klienta, etc. Ponadto w bezpośredniej pracy z klientem trzeba też się kontrolować. Czasem klienci mogą lub bywają problematyczni, uszczypliwi – ale fryzjer musi być nieustannie opanowany i uprzejmy. Takie postępowanie tworzy mu opinię, która odwdzięczy się tłumem nowych klientów.

 


Złotym środkiem do sukcesu jest: doświadczenie, dobra lokalizacja, konkurencyjne ceny, wyposażenie, elegancki wystrój pomieszczenia, szanowanie konkurencji i „ciągła młodość”. 

 

 


Kontakt:


1. Koordynator LIP Szczuczyn – Piotr Augustowski tel.: 086-273-50-80 w. 241 

1. Fryzjer Męski – Magdalena Modzelewska tel. kom.: 783-141-812

2. Salon Kosmetyczny „Zacisze Urody”: tel. kom.: 511-568-489 

 

 


Tekst i zdjęcia: Stanisław Orłowski  

 

 


 

 

Komentarze (1)

Czytając reportaże i zdjęcia na tym portalu, jest dla mnie przyjemnością, bo są nasycone mądrą treścią i pouczające. Dziwi mnie dlaczego brak tu co najmniej sto komentarzy?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.