piątek, 29 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 8329 wyświetleń

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

Procesja Bożego Ciała, znana również jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to katolickie święto obchodzone w czwartek po niedzieli Trójcy Świętej, które upamiętnia obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii - sakramencie Jego Ciała i Krwi.

Podczas Procesji Bożego Ciała wierni wychodzą z kościoła, zwykle po uroczystej Mszy Świętej, niosąc konsekrowane hostie w monstrancji. Monstrancja to ozdobiony naczynie, w którym umieszcza się konsekrowane hostie, aby były widoczne dla wiernych. Podczas procesji, kapłan prowadzi wiernych, a ci przemierzają ulice, zatrzymując się na specjalnie przygotowanych ołtarzach, gdzie odbywają się modlitwy i śpiewy.

Podczas procesji często towarzyszą tradycje lokalne, takie jak ozdabianie ulic kwiatami, wykładanie dywanów na drogę, dekorowanie ołtarzy, a czasem także wystawianie artystycznych przedstawień biblijnych.

 

Procesje Bożego Ciała są wyrazem czci dla Eucharystii i służą jako publiczne świadectwo wiary katolickiej wobec społeczności. W wielu miejscach jest to ważne wydarzenie religijne, które przyciąga zarówno katolików, jak i osoby zainteresowane obserwacją tego wydarzenia kulturowego.

 

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (7)

Wycieli młode drzewka brzozy tylko po to by zrobic przedstawienie!! /

A nie można stawiać sztucznych drzewek..Ania ma racje

Psy szczekają karawana idzie dalej.

Do Ania:Zamknij się kobieto !

Odezwała się ekomafia

Brzozy to tzw. samosiejki. Rozmnażają się jak grzyby po deszczu więc nie wiem o co ta awantura?!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.