sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 6259 wyświetleń

Uratowali przed wychłodzeniem

Policjanci z Goniądza uratowali przed wychłodzeniem mieszkańca Moniek. Mężczyzna trafił do domu i został przekazany matce.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Goniądzu oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zauważyli mężczyznę, który klęczał na polu. Jak się później okazało 25-letni mieszkaniec Moniek był przemoczony i przemarznięty.

Przyznał, że wcześniej spożywał alkohol i nie pamięta, w jakich okolicznościach znalazł się 20 kilometrów od domu. 25-latek dziękował policjantom za uratowanie go przed wychłodzeniem. Funkcjonariusze po ustaleniu jego tożsamości odwieźli go do domu i oddali pod opiekę matce.

 

Nadeszły chłody. Okres zimowy to trudny czas nie tylko dla osób bezdomnych. Policja apeluje - nie bądźmy obojętni na widok osób leżących na ławkach, w parkach, przy drodze. Reagujmy wobec osób niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy by osoby przebywały w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. Wystarczy jeden telefon pod numer 997 lub 112.

Komentarze (1)

A czy temu uratowaniemu sprawdzili ile miał gradusów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.