wtorek, 4 października 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 5197 wyświetleń

Uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu

Policjanci z Ełku uratowali mężczyznę, który chciał nocą skoczyć z dachu. Działania były wymagające, ponieważ niespokojny mężczyzna chodził po dachu na wysokości około 3 metrów i trudno było nawiązać z nim racjonalny kontakt. Policjanci, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności, w dogodnym momencie dostali się na dach i uniemożliwili mu skok.


Pod numer alarmowy nocą w miniony weekend wpłynęła informacja o mężczyźnie, który siedzi na dachu nieswojego domu na wysokości około 3 metrów. Mężczyzna krzyczał, że chce skoczyć. Tego typu zgłoszenia traktowane są zawsze priorytetowo. Są to trudne działania, liczy się każda sekunda, żeby zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Ważna jest odpowiednia taktyka, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i opanowanie.

 

W tej sytuacji policjanci, będący na dole zaczęli nawiązywać kontakt z roztrzęsionym mężczyzną i zajęli jego uwagę spokojną rozmową. Inni funkcjonariusze w tym czasie dostali się na dach i w dogodnym momencie złapali mężczyznę, uniemożliwiając mu skok. Następnie, przy użyciu wysięgnika strażaków, sprowadzili go bezpiecznie na ziemię. Pomoc przyszła na czas. Zdecydowane i szybkie działanie policjantów pozwoliły uniknąć tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.


To zdarzenie pokazuje, że "Pomagamy i chronimy" to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze wypełniają podczas służby.

 

Zadzwoń po pomoc!
Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01

 

poniedziałek, 3 października 2022

Dystrybucja jodku potasu - komunikat

poniedziałek, 3 października 2022

Kondolencje

Komentarze (9)

Z trzech metrów to nawet jeśli by na główkę chciał skoczyć to i tak mało prawdopodobne by mu się coś poważnego stało.

Sensacja, chciał skoczyć z 3 metrów

Haha nie wierze ze to czytam 3 metry hia hia

jumper, skocz na glowke z trzech metrow, a potem , wroc na e Grajewo i pochwal sie jaki byl tego efekt.

"ala" no właśnie wróciłem. Efekt spoko.

Gdyby chciał sobie coś zrobić to by skoczył i nie z 3m a z 30m tak to tylko chciał zwrócić na siebie uwagę.

Buahahahaha to chyba jakieś żarty są - chciał skoczyć z 3 metrów?? Matko co za kraj, nawet z dachu nie umieja skoczyć hahahaha

Nie ma z czego się śmiać to nie takie proste dla zdrowego człowieka skoczyć nawet z 3 metrów do tego trzeba mieć odwgie. Na pewno minął problem i dobrze że mu pomogli.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.