środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

Uratowali bezdomnego

Funkcjonariusze z grajewskiej komendy Policji uratowali bezdomnego mężczyznę wynosząc go z zadymionych pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Grajewo. Szybka reakcja właściciela posesji oraz policjantów pozwoliła uniknąć tragedii.

Dyżurny grajewskiej komendy Policji został w miniony weekend powiadomiony przez mieszkańca jednej z miejscowości z terenu gminy Grajewo, że przebywa u niego osoba bezdomna potrzebująca pomocy. Zgłaszający przekazał policjantom, że w jego pomieszczeniach gospodarczych znajduje się człowiek, który uskarża się na ból w klatce piersiowej ale nie zgodził się, aby załoga karetki pogotowia zabrała go do szpitala. W czasie, gdy policjanci wraz z właścicielem posesji kierowali się w stronę zabudowań gospodarczych zauważyli wydobywający się z nich dym. Natychmiast wbiegli do budynku. Wewnątrz na podłodze leżał mężczyzna a ze starej kaflowej kuchni leciały kłęby duszącego dymu. Policjanci wynieśli mężczyznę na zewnątrz i udzielili mu pierwszej pomocy. 70–latek był nietrzeźwy i nieświadomy tego, co się dzieje. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna tym razem także odmówił hospitalizacji, więc dla jego dobra doprowadzono go do komendy Policji aby mógł wytrzeźwieć w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Grajewscy policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawali obojętni na los drugiego człowieka i informowali o wszelkich miejscach przebywania osób bezdomnych, niezaradnych życiowo i potrzebujących pomocy. Warunki atmosferyczne w ostatnim czasie nie działają na korzyść takich osób. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego nie bójmy się dzwonić pod nr 997 czy 112. W ten sposób możemy uratować komuś życie!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.