poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11939 wyświetleń

Upał na ulicach Grajewa

Kolejny upalny dzień. Za oknem ponad 30 °C. Wysokie temperatury nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Kiedy w mieście panuje upał, trudno wytrzymać. Nie ma nic gorszego niż upał w mieście - to stara prawda powtarzana przez nas podczas każdego gorącego lata. Patrząc na ulice, parki i chodniki w Grajewie ta reguła zdaje się potwierdzać.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że ulice oraz chodniki Grajewa nagle opustoszały. Widać upał nie sprzyja wakacjom w mieście, więc część z nas wypoczywa nad jeziorami, rzekami, czy w górach. Rozpoczynają się, również tak popularne w naszym regionie kolonie letnie oraz Oazy.

- Prawda jest taka, że kto może i kogo stać wyjeżdża w lato poza miasto. Nikt nie chce spędzać wolnego czasu w duchocie, czekając do wieczora na lekkie ochłodzenie - mówi Grzegorz, student z Grajewa.

Ale upał to też duże niebezpieczeństwo, związane z udarem czy odwodnieniem organizmu. Dlatego lekarze zalecają picie dużej ilości wody ( preferowana mineralna, nawet do 3 litrów dziennie), kąpiele w zimnej wodzie oraz lekki i przewiewny strój wyjściowy. Częste kąpiele, noszenie nasączonych zimną wodą bandamek (na głowie) czy opasek tenisowych (na nadgarstku) przynosi natychmiastową ulgę.

Na koniec przypominamy, że oprócz osób starszych i dzieci upały szczególnie zagrażają ludziom otyłym, chorym na serce i mającym niskie ciśnienie, cukrzycę, cierpiącym na nadczynność tarczycy, wreszcie osobom biorącym niektóre leki uspokajające, nasenne, czy przeciwdepresyjne.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (7)

TAKI BYŁ UPAŁ,ŻE JAK PIES SRAŁ TO TUPAŁ.

Faktycznie upały na fotkach widać ponad trzydzieści stopni.Szkoda że fotoreporter nie umieścił termometrów.

a może tak kilka zdjęć na ul. Dwornej

szkoda , z epolska to nie syberia ;(

upał taki że szok

Co to za zdjecie upal nie upal Grajewo to wiocha tutaj nigdzie i nigdy ludzi nie ma ..no chyba ze w piatek jak hanysy sie zjada na rynek... ale i to o 20 laza grupkami malolaty a po 22 to tylko psy jezdza i spisuja za byle co.... a ze upal to dobrze wczesniej nazekali ze zimno terazze goraco ....bez sensu ......

tak a ja w ten upał ucze sie jeździć i nie narzekam, chociaz po wyjściu z samochodu gacie mi sie do d**y przyklejają

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.