Sport

  • 3 komentarzy
  • 13505 wyświetleń

Udany sezon tenisistów

Udany sezon grajewskich tenisistów stołowych


 Tenisiści stołowi województwa podlaskiego zakończyli rywalizację w sezonie 2008/2009 w poszczególnych kategoriach wiekowych na szczebli wojewódzkim. Zawodniczki i zawodnicy sekcji tenisa stołowego MOSiR – Dwójka Grajewo, odnieśli największe sukcesy w historii startów w tej dyscyplinie sportowej. Po indywidualnych sukcesach Katarzyny Skibniewskiej w latach 2000-2005 do grona mistrzów i medalistów dołączyli: Karolina Budenas, Krzysztof Włóczko, Dariusz Bieńkowski, Rafał Marczykowski.


 Krzysztof Włóczko :
 Indywidualny mistrz województwa podlaskiego w kategorii młodzików
 Deblowy i drużynowy mistrz województwa podlaskiego w kategorii młodzików
 Mistrz województwa w kategorii młodzików LZS
 Zwycięzca Finału Wojewódzkiego Pucharu Tygodnika „Kontakty”
 Jako jedyny zawodnik z województwa podlaskiego w Półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski młodzików zajął II miejsce i wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej – Kraków 2009

Karolina Budenas :
 Indywidualna wicemistrzyni województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii żaczek
 Zwyciężczyni Finału Wojewódzkiego Pucharu Tygodnika „Kontakty”

Rafał Marczykowski :
 Indywidualny wicemistrz województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii młodzików
 Deblowy i drużynowy mistrz województwa podlaskiego w kategorii młodzików
 III miejsce Finału Wojewódzkiego Pucharu Tygodnika „Kontakty”

Dariusz Bieńkowski :
 Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii kadetów


Drużyna w składzie: Karolina Budenas, Adrian Deroń, Rafał Marczykowski, Krzysztof Włóczko, wygrali wojewódzkie eliminacje III Memoriału im. Andrzeja Grubby i 06.06.2009 wystąpią w finale ogólnopolskim w Sopocie.

Drużyna MOSiR w składzie: Krzysztof Włóczko (kapitan), Łukasz Dąbrowski, Dariusz Bieńkowski, Rafał Marczykowski, Hubert Koniecko, Robert Sztyblewski, uczestniczyła w rozgrywkach IV ligi wojewódzkiej w tenisie stołowym i na 13 zespołów uczestniczących w tych rozgrywkach wywalczyła 5 pozycję.


 Oprócz tych sukcesów z kalendarza Podlaskiego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego, zawodnicy reprezentując swoje szkoły w zawodach szkolnych wywalczyli:

1. Mistrzostwo Igrzysk Województwa Podlaskiego /Szkoła Podstawowa nr2 w Grajewie/ – Krzysztof Włóczko, Rafał Marczykowski, Adrian Deroń, Maciej Ostaszewski

2. Brązowe medale za III miejsce /Publiczne Gimnazjum nr2 w Grajewie/ w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady – Dariusz Bieńkowski, Łukasz Dąbrowski, Hubert Koniecko, Daniel Budenas

 

Komentarze (3)

Gratuluje :) Oby tak dalej

a
Ala zawsze będziesz mile widziana jako dobra zawodniczka grajewskiego tenisa na naszych treningach......

Krzysio będziesz MISTRZEM POLSKI SP 2 i całe Grajewo
Tobie życzą

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.