Sport

Tydzień Sportu w PM1

Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie ph. „Gimnastyka to zabawa i dla zdrowia ważna sprawa.”

    „ Mały sport – wielka radość” - przedszkolaki poznają tajniki karate…
     W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu odwiedziła nas  Pani Beata ( mama  naszego przedszkolaka - Natalki) – wychowanka Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni wielu pucharów i medali.
      Spotkanie z rodzicem uprawiającym sport karate to ciekawy sposób  rozwijania pasji u dzieci, promowania zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. „Żabki”, ,,Muchomorki”, ,,Stokrotki” i ,,Smerfy”   oglądały kimono przewiązane brązowym obi, bose nogi mistrzyni, medale, puchary. Posłuchały też opowieści wyjaśniającej, czym jest karate i skąd się wywodzi. 
    "Nasze przedszkole strzela gole"
     Który z chłopców nie marzy, żeby zostać piłkarzem, albo przynajmniej pograć na prawdziwej murawie? O możliwości spełnienia tych marzeń nasze przedszkolaki dowiedziały się podczas zabaw z piłką, które poprowadził trener Wojciech Kozikowski. Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedziały się jak zrobić karierę sportową oraz zostały zachęcone do zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. Zorganizowane zajęcia miały charakter gier i zabaw z piłką. Dzieci miały okazję obejrzenia meczowych strojów piłkarskich oraz poznania podstawowych zasad gry w piłkę nożną.
    "Na sportowo i wesoło"
     Nasze przedszkolaki  uczestniczyły w  zajęciach zabawowo-sprawnościowe w salach przedszkolnych i na placu przedszkolnym. Dzieci  mogły wyczerpać swoje baterie. Biorąc udział w zajęciach dzieci  uczyły się między innymi : wytrwałości , walki ze swoimi słabościami, rywalizacji w ramach zasady fair - play, współpracy i zabawy w zespole, godzenia się z porażką, kształcenia pozytywnych cech charakteru. 
     "Ścieżka zdrowia"
    Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie uwielbiają sport i ruch. Bardzo chętnie biorą udział w  zajęciach sportowych zarówno w sali przedszkolnej, jak również       w hali MOSiR. Jednak tym razem wybrały się na boisko sportowe ORLIK. Przedszkolaki dowiedziały się jakie mecze można rozgrywać na boisku. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważny dla zachowania dobrej kondycji jest regularny ruch na świeżym powietrzu.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.