piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 11719 wyświetleń

Trzy pytania do burmistrza

Trzy pytania do burmistrza Rajgrodu Czesława Karpińskiego. Przypomnijmy, że 1 grudnia na sesjii Rady Miasta za kandydaturą Karpińskiego głosowało 9 radnych, jego kontrkandydat Eugeniusz Kołowski otrzymał 6 głosów. Nowy burmistrz Rajgrodu ma 57 lat, w latach 1998 - 2002 był Starostą Powiatu Augustowskiego. Przed obięciem urzędu burmistrza pracował w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Augustowie.

1. Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na urząd burmistrza ?    

CZ.K. - Choć mieszkańcem Rajgrodu jestem dopiero od roku, to problemy związane z tym miastem są mi bardzo dobrze znane. Urodziłem się nieopodal Rajgrodu w miejscowości Dręstwo, od ponad 20 lat interesuje się rozwojem tego regionu.

2. Jakie są zatem priorytety nowego burmistrza Rajgrodu ?

CZ.K. - Przede wszystkim trzeba zmodernizować miejską infrastrukturę. Nie mając większych pieniędzy w budżecie musimy skutecznie pozyskiwać i wykorzystywać fundusze unijne przewidziane na lata 2007-2013. Bardzo ważną kwestią jest także oświata i problemy z nią związane. Podjąłem już pierwsze rozmowy z dyrektorem Szpitala Ogólnego w Grajewie odnośnie zwiększenia dostępności badań profilaktycznych dla mieszkańców Rajgrodu.

3. Jak Pan oceni brudną kampanię wyborczą w wykonaniu kandydatów: Zygmunta Dziądziaka i Andrzeja Kochanowskiego ?

CZ.K.Nie chcę tego komentować, te sprawy na szczęście mnie nie dotyczą. Cieszę się, że nowa Rada Miasta mi zaufała i mam nadzieje, że wspólnie przyczynimy się do rozwoju Rajgrodu.

CZ.K.Pozdrawiam wszystkich czytelników e-Grajewo.pl.


e-Grajewo.pl

Komentarze (21)

Należałonby zadać pytanie Nowemu Burmistrzowi w jakim układzie jest On z byłym byrmistrzem Z Dziądzialiem ?, jak pozyskał od Z Dziądziaka zgodę na bydowę własnej rezydencji w Rajgrodzie? a czemu odstąpił od kandydowania ponownie na starostę Augustowa i jakie ma z tym doświadczenie.
Poza powyzszym życzę powodzenia, jednakże więcej by zrobił dla gminy i miasta Eugeniusz Kołowski jednakże "silny elektorat Z Dziądziaka" nie dopuścił owegoż do władania rymże Magistratem.
.......... a p o z a
t e m >>>>>>>>>>>>>>> Wesołych Świąt

Infrastruktura w Rajgrodzie? A gdzie jest reszta gminy? Czy tak samo będzie z dostępnością do Badań?

PANIE BURMISTRZU RAJGRóD TO PEREłKA POWIATU MYSLę żE PODDZWIGNIE Ją PAN ALE MYśLę TEż żE NIE ZAPOMNI PAN O GMINIE RAJGRóD, SZKODA TYLKO żE TAK MAłO DOśWIADCZENIA PAN MA, A KADRA PANU JEST DOBRA POTRZEBNA, 1 KROK TO WERYFIKACJA ZATRUDNIONYCH. POWODZENIA PANIE BURMISTRZU

Zbyt malo priorytetów, a te, które są dotyczą Rajgrodu. Czy jest Pan pewien, że chce być burmistrzem calej gminy Rajgród? Pozdrawiam i życzę sukcesów!

a niby skąd się pan wziął w ostatniej chwilu jako kandydat na burmistrza, hmmm!? ciekawe ciekawe. Ciekawe dla czego nie wybrano kogoś miejscowego ... Ale cóż. pozostaje pogodzić się z losem, "życie to nie je bajka"

pozdrawiam

"życie to nie je bajka"

Czy wybrany burmistrz Rajgrodu przez 9 mieszkańców gminy a co z resztą. Ordynacja wyborcza do kitu.

mieszkaniec nieszczęsnej gminy:a dlaczego nikt miejscowy nie wystartował w wyborach na burmistrza? Dziądziak był karany, ten drugi zdaje się z Grajewa, ale i tak przepadł - czy to wina Rady Miasta, że więcej kandydatów nie było?

Nie rozumiem czego się czepiacie gościa. Czy to jego wina, że dwóch kandydatów zrobiło z kampani jaja ? Wytsartował, ma program, pomysły, a oceniać go będziemy po owocach pracy.

Ordynacja wyborcza wymaga dopracowania. Rada Miejska powinna wytypować 3 kandydatów a nastepnie mieszkańcy powinni dokonać wyboru poprzez głosowanie. W końcu mamy "demokrację'.....a tak ktoś inny zadecydował za mieszkańców.....

Moja wypowiedź dotycząca planowanych inwestycji infrastruktury miejskiej /nie miasta/ odnsi się do obszaru całej gminy.

Moim zdaniem wybór Pana Czesława Karpinskiego na Burmistrza Rajgrodu jest trafny jest to człowiek bardzo inteligenty, nie został wybrany z żadnych układów . Trzeba zadac pytanie czy kontrkandydat Pan Kołowski Eugeniusz jest "miejscowy" i tak znakomicie zna problemy mieszkańców miasta i gminy . 9 radnych którzy wybrali Pana Karpińskiego Czesława reprezentują większą częśc miasta i gminy niż 6 radnych Pana Eugeniusza Kołowskiego . Uważam że należy poczekac ze słowami krytyki w stosunku do Burmistrza Rajgrodu bo przecież czyba go nie znacie ani z dobrej ani ze złej strony bo przecież on niemiejscowy.

Według mnie te krytyczne komentarze piszą Ci którzy nie mają się czym zając tylko obserwują i krytykują . Jeśli mówią i pisza o ordynacji wyborczej to coś wiedzą na temat wyborów i powinni byli kandydowac do wyborów powszechnych , liczba kandydatów jest nieograniczona , może społeczenstwo by ich wybrało i wtedy by się sprawdzili .

Zdaje się że Pani Irena zna burmistrza od grugiej strony.Niewiem o co Pani z tymi stronami czy to jest człowiek prawicy czy lewicy. |Takie dane powinne być jasne.?

Kandydatów na burmistra mogło zgłosić min. 5 radnych, ino nie było woli w radnych by wystawiać konkurenta dla "wybranego" bo to było już z góry ukartowane, by został ten który został, a możliwe że za 0.5 roku wróci Dziądziak jeśli minie mu kara.
Tak też zarządzajcie.

Pan Karpiński Czesław - Burmistrz Rajgrodu uważam że jest człowiekiem niezależnym i skoro został wybrany większością głosów /9 radnych/ jest i dla tych z prawicy i lewicy i radziłabym poczekac z tymi krytycznymi osądami.

obserwator=> powiedz mi lepiej gdzie i na jakim stanowisku jest teraz Pan Dziądziak a wszystko się wyjaśni i nikt nie będzie miał wątpliwości ani na temat burmistrza ani na temat ordynacji wyborczej ani.....? ani....? ani.......?
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Rajgród >nie będzie tak źle

|Pani Ireno !!! że został burmistrz wybrany dla wszystkich, to My wiemy. Tylko w takim środowisku jak Rajgród każdy wie o co chodzi. Bo Towarzystwo Miłośników Rajgrodu powinno zmienić nazwę.

Poprzedni Burmistrz (jak też każdy chętny obywatel) może wrócić "prawie" za 0,5 roku. Prawie robi różnicę - bo jeszcze do tego trzeba dodać 3,5 roku, do końca kadencji. A polemika zbyteczna, bo uważam, że najwcześniej za rok można oceniać urzędnika. Ale w naszym (czyt.polskim) przypadku często jest inaczej...

Do Pana Miłośnika Rajgrodu .Ja mam na imię Irena i tego nie zmienię bo dano mi na chrzcie ale nic wspólnego nie mam z Towarzystwem Miłośników Rajgrodu to chyba domysły.... zbyteczne.. / raczej grzech ciężki posądzanie kogoś kto tego nie pisał /

pan BURMISTRZ i pan przewodniczący rady już dzielą ludzi na ważnych i mniej ważnych, lub jak kto woli rajgrodziaków i tych z nie Rajgrodu.Dlaczego na spotkanie opłatkowe do gminy byli tylko zaproszeni dyrektorzy szkół z Rajgrodu?Są ważniejsi, szy są nasi.

P. Dziądziak Z został odsunięty, Kochanowski A nie wybrali -bo nie swój, a 9 radnych wybrało Karpińskiego, ale czy tylko? A ile w tym zasłużył się Kościół , przecież syn burmistrza jest w chierarchii kościoła, To może teraz i będzie po ludzku a i po Bożemu. TYLKO CZY ABY NA PEWNO??? Czas okaże jakiego wybrano, aby tylko nie chować głów w piasek na plaży miejskiej której obraz jest żałosny jak na RAJgród.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.