poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 12504 wyświetleń

Trzecie spotkanie Comenius FT

Trzecie Spotkanie projektowe Comenius Forest Tales 2009-11
(Grajewo 03.05 - 08.05.2010)

W zeszłym tygodniu odbyło się trzecie spotkanie projektowe w ramach programu Comenius Opowieści Lasu 2009-11, na które do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie przybyli przedstawiciele pięciu zagranicznych szkół partnerskich (z Niemiec, Litwy, Finlandii, Włoch i Turcji). Podczas tygodnia wspólnych działań projektowych młodzież uczestnicząca w projekcie, wraz z międzynarodowym gronem nauczycieli, realizowała kolejne działania w ramach projektu Comenius Opowieści Lasu, takie jak sadzenie drzewek przyjaźni, uczestnictwo w warsztatach leśnych, teatralnych i sportowych, wybór Polskiego logo projektu oraz ustalenie kolejnych działań projektowych i szczegółów kolejnego spotkania, które odbędzie się w Wilnie w październiku tego roku.

Pierwszego dnia, młodzież Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie oraz jej zagraniczni goście uczestniczyli w warsztatach teatralnych i sportowych (kick-boxing, rugby, piłka nożna) oraz wspólnie sadzili drzewka przyjaźni na terenie szkoły. Wymieniali się oni także drobnymi upominkami i wrażeniami z prac nad projektem w poszczególnych szkołach partnerskich. Po wspólnym posiłku młodzież zagraniczna udała się wraz z uczniami ich goszczącymi na normalne zajęcia lekcyjne, dzięki czemu mieli oni okazję lepiej zapoznać się z systemem nauczania w Polsce. W tym czasie, nauczyciele uczestniczyli w obradach projektowych, ustalając kolejne szczegóły wspólnych działań w ramach projektu. Podczas kolejnych dni projektowych, ponad pięćdziesięcioosobowa grupa Comeniusa uczestniczyła w zajęciach z jazdy konnej, spływie kajakowym doliną Rospudy, warsztatach leśnych, ceramicznych i łuczniczych, jak również udała się do Białowieskiego Parku Narodowego. Podczas spotkania projektowego młodzież i nauczyciele wymieniali się doświadczeniami w dotychczasowej pracy nad projektem jak również uszczegóławiali kolejne działania. Młodzież miała okazję nie tylko sprawdzić się językowo ale także nawiązała nowe przyjaźnie i mimo różnic kulturowych bardzo zintegrowała się z zagranicznymi  rówieśnikami czemu sprzyjały wspólne warsztaty i zajęcia z rugby, wymagające pracy zespołowej. Podczas wyjazdu do Białowieskiego Parku Narodowego młodzież nie tylko zgłębiała tajemnice Białowieskiego lasu, ale także dowiedziała się nowych ciekawostek o roli lasu i jego mieszkańców dla eko - systemu. Podczas ostatniego dnia spotkania projektowego, międzynarodowa grupa uczniów i nauczycieli wystartowała w Grajewskim Międzynarodowym Biegu Wilka, co przysporzyło im wielu pozytywnych emocji i rozbudziło motywację do dbania o kondycję fizyczną. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Wilnie, na Litwie, na początku przyszłego roku szkolnego.

Opracowała: Katarzyna Kondratowicz (szkolny koordynator projektu Comenius) 

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

"W starym kinie" Grajewskie Centrum Kultury

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Morsy w wiosennych warunkach zakończyły sezon

Komentarze (7)

Ups... tam powinno być że tęsknię I cry OH..

Tęsknię za wami:(

Było naprawdę super. Wszyscy się ze sobą bardzo zżyliśmy :)

Szkoda że to tak szybko się skonczyło I miss :(

Szkoda że to tak szybko się skonczyło I miss :(

bardzo fajnie było! ;ddd
;***

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.