Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4259 wyświetleń

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

Ma ona w związek z przejściem na system DVB-T2, który pozwoli na emisję większej liczby kanałów, w tym stacji w jakości HD. 

Obecnie naziemna telewizja cyfrowa to ponad 30 bezpłatnych stacji telewizyjnych o różnej tematyce (w tym kilka w jakości HD), nadawanych na czterech multipleksach ogólnopolskich oraz na kilku lokalnych multipleksach.

W przyszłym roku oficjalnie ruszy nowy system DVB-T2. Jego wdrożenie wiąże się z przekazaniem części częstotliwości, zajmowanych obecnie przez kanały TV, na potrzeby sieci szybkiego internetu 5G. 

Nowy standard kompresji pozwoli dodać do telewizji naziemnej więcej kanałów w jakości HD.

Przełączenia sygnału telewizyjnego z DVB-T na nowy standard DVB-T2 odbędą się w 2022 r. 

 

( Naziemna Telewizja Cyfrowa - forum)

 

Wymiana anten na maszcie w Miłkach koło Giżycka.

Komentarze (8)

Jesteśmy w woj. podlaskim a wszystkie kanały naziemniej telewizji odbieram właśnie z Miłek pomimo że mam antenę skierowaną na Białystok żeby czasami obejrzeć Obiektyw na TVP3 Białystok. Marny jest ten sygnał z Białegostoku/Krynice jedynie dla MUX-8 jesteśmy w zasięgu. Nawet MUX-5 w nowym standardzie DVB-T2 z Miłek łapię.

Podziw i szacunek tym ludziom na wysokości . Brawa wielkie PANOWIE.

Od jakiegoś czasu ta telewizja jest bezpłatna?

Zamiast od razu wejść z tym sygnałowej (jak np Czechy) to u nas oczywiście najpierw DVB-T a teraz DVB-T2.
Ci co kilka lat temu kupili telewizory obsługujące tylko DVB-T zadowoleni są dziś zapewne. Tym bardziej, że zmuszeni do kolejnego zakupu, tym razem dekoderów będą oglądać w HD ten sam chłam i tony reklam jak do tej pory :)

Bo zadrmo to boli gardlo

Halina co w tym dziwnego widzisz?

Teraz to dopiero będzie oglądanie tej ściemy ;)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.