Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 13200 wyświetleń

Trwa walka o połączenia PKP

Dobra wiadomość dla uczniów, studentów, pracowników oraz osób dojeżdżających do lekarzy specjalistów. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, jest jeszcze szansa na uratowanie kilku pociągów osobowych PKP na linii Białystok-Ełk.

W tej sprawie w najbliższy czwartek 30 listopada w Urzędzie Gminy w Prostkach spotkają się przedstawiciele urzędów marszałkowskich Podlasia oraz Warmii i Mazur. W dyskusji o przyszłości połączeń PKP na linii Białystok-Ełk wezmą też udział burmistrz oraz wójt gminy Grajewo, przedstawiciel Starostwa Powiatu Grajewskiego oraz radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński. Wszyscy przyjadą na zaproszenie wójta Prostek Mirosława Orłowskiego, który także nie chce dopuścić do likwidacji pociągów zatrzymujących się dotychczas w Prostkach.       

- Z naszej strony będziemy oczywiście artykułować protest przeciwko likwidacji pociągów osobowych z Grajewa do Ełku oraz Białegostoku. Zdaję sobie sprawę jak ewentualna likwidacja tych połączeń utrudniłaby życie mieszkańcom miastapowiedział burmistrz Grajewa.

Tymczasem okazuje się, że o likwidacji połączeń osobowych na linii Ełk-Białystok nic nie wiedzą pracownicy grajewskiego PKP. Jak poinformował nas jeden z nich, Antoni Januszkow rozkładach kierowników pociagów od 10 grudnia br. nic się nie zmienia i pociągi osobowe będą kursowały normalnie.  

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnią decyzją urzędników - Urząd Marszałkowski nie dofinansuje deficytowych połączeń regionalnych PKP. Co oznacza, że od 10 grudnia z Ełku do Białegostoku i z powrotem nie będzie kursował już żaden pociąg osobowy. Według wyliczeń urzędników marszałka połączenie to przynosi rocznie ok. sześciu mln zł strat.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (25)

mam nadzieję,że pan burmistrz nie dopuści do likwidacji pociągów,liczymy na pana

panie radny do ,,roboty,,pokaż pan na co pana stać

Ta linja nie może zniknąć a jak im przynosi straty to tylko e tygodniu w wekendy napewno maja przychód niech przynajmniej w wekendy kursuje normalnie WALCZCIE OTO PROSIMY WAS studenci

Walczcie o te pociągi- one musza pozostać

Jak ja będę do szkoły do Białego stoku dojezdzał:/

Niektóre pociągi jadą wypełnione pasażerami, a inne puste więc trzeba wprowadzić tańsze szynobusy. Czy kolejarzy dróżników i nastawczych oraz zawiadowców stacji na trasie Białystok Ełk też się zwolni. Mniej pociągów = mniej pracy - można się domyślać że obniży się im płace lub nie da podwyżki. Urząd Marszałkowski ma zadanie zapewnić potrzeby mieszkańców, między innymi, w zakresie przewozów regionalnych. Ale co tam jakieś szlaki kolejowe teraz na topie jest lotnisko na Krywlanach,
pozdrawiam

Mamy nadzieje ze się dogadają i będzie można w spokoju jeżdzić do szkoły.Gratulacje dla Prostek za to że umieli coś z tym zrobić.

jeżdże tymi pociągami codziennie ze szkoły a wraz ze mna mnóstwo uczniów jak i dorosłych i nie wyobrażam sobie likwidacji tego połączenia. zastanawia mnie tylko czy przypadkiem PKS nie ma w tym jakiegoś interesu...

Pan Radny nie musi się takich jak Ty słuchać.

Brawa dla Burmistrza Prostek za inicjatywę

widac ze pan Orlowski z Prostek ma jaja i nie pozostawia sprawy bez walki.

WALCZCIE BO OD TEGO JESTEŚCIE ŻEBY NAM POMAGAĆ

A nasz pan Burmistrz będzie "artykułował protest". Też brawo!

najwazniejsze to pociagi do elku i bialegostoku odjezdzajace z grajewa w godzinach porannych

o pomoc prosimy również naszego posła pana Borawskiego.

:D to teraz do Ełku będziemy spacerować sobie albo robić pielgrzymki :) :D:D Ludzie, może jeszcze zabierzecie nam asfalt ?? to będziemy latać ?? śmiech...

a co mamy zrobić my - dojeżdżający codziennie do pracy do Białegostoku? Jeśli chodzi zaś o dzieci dojeżdżające do szkół w Białymstoku - składy są tak małe, że wsiadając w Grajewie całą drogę jadą na stojąco. Czy tak ma być? Skoro jadą tylko trzy wagony ( jedna "jedynka" i 2 "dwójki"), tzn. że taki skład jest opłacalny, bo osób jadących jest więcej niż miejsc w podstawionych wagonach. Nic nie rozumiem z tego.

do Majki : heh no tak pewnie nawet nie wiesz co oznacza to slowo haha

Wcześniej się wypowiadałem na ten temat i naprawdę nie rozumiem postanowienia PKP w kwestii likwidacji pociągów osobowych na trasie Białystok - Ełk-Ełk-Białystok.Nie wiem ale teraz ci którzy podjeli taką decyzję,powinni spotkać się ponownie w sprawie.....no właśnie,chyba likwidacji dworca PKP i wszystkich połączeń.Uważam że to już nam nie jest potrzebne a o zdemontowanie torów się nie martwcie są ludzie biedni którzy będą rozbierać owe tory i sprzedawać jako złom...być moze mogliby być ci którzy stracą pracę w Ełku poprzez podjęcie głupiej decyzji.Taki oto widzę stan rozwinięcia się dworca kolejowego,zamiast się rozbudowywać(budynek dworca)to trzeba zacząć demontować to ....bo akurat ktoś podjął taką decyzję?????

to jest nie do pomyślenia żeby zlikwidowano połączenia do ełku i białegostoku! proszę nasze szanowne władze o załatwienie sprawy

kur** coscie oci***li jak ja bede do szkoly jeżdził normalnie paranoja jak ich nie stac na pociAGI to niech autobusy szynowe kupia przez biały jeździ ich full i jakos nikt nie narzeka

W tym roku zaczęłam studia w Białymstoku i martwi mnie to jak tam będę dojeżdzać przez 5 lat, a obserwując ilu ludzi jedzie razem ze mną ciężko mi przewidziec sytuację gdy wszyscy wyruszą na dworzec PKS ...a tam będzie tylko jeden autobus. kto pierwszy ten lepszy!!! A może walka na noże?!!

taka władza a jak potrzeba to i tak nie pomoże powinno sie na nia narzucic wieszke obowiazki bo jak przyjdzie co do czego to o! prosze... i jeszcze co do tego ludzie "rwĄ" sie o stolki urzednicze a jak posadza na nich 'tyleczki' to nie wstana z nich przez cala kadencjce aby cos zrobic no ludzie!
koniec z obojetnoscia!
kto sie za tym podpisuje?

czekam i zapraszam do

petycje.pl

czekam na podpisy

powiem tylko tyle na ten temat!!! codziennie rano o 6.47 do Ełku z Grajewa dojeżdża około 300 osób. i To mówię ze to są pasażerowie Grajewa i Prostek nie licząc jadących z Białegostoku. wiec nie widze powodu żeby je likwidować. po prostu wstawić Szynobusy i wszyscy będą szczęśliwi!!! Skandal!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.