piątek, 22 września 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2451 wyświetleń

Trwa remont drogi Wojewodzin - Wierzbowo

Na drodze powiatowej w miejscowości Wojewodzin, która jest obecnie remontowana, odbyła się dzisiaj konferencja prasowa. W spotkaniu poza przedstawicielami Powiatu Grajewskiego w osobach Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda i Marii Gwiazdowskiej członka Zarządu Powiatu uczestniczyli także Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Zdzisława Choynowska Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie. 

Rozmowy dotyczyły oczywiście przeprowadzonych już etapów zadania pn. „Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo”, znaczenia drogi, zarówno dla mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i społeczności szkolnej, jako drogi dojazdowej do miejsca pracy i nauki. 

Waldemar Remfeld w rozmowie z redaktorem TVP3 Białystok podkreślił także wagę pozyskanego na ten cel dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 14 991 000,00 zł. Bez tych pieniędzy realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, za co szczególnie podziękował Posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, który w dużej mierze przyczynił się do ich pozyskania. 

 

W związku z prowadzonymi pracami nad inwestycją utworzenia tzw. tymczasowych obozowisk kontenerowych (TOK) dla 1 Dywizji Piechoty Legionów, które zlokalizowane będą w Wojewodzinie, uczestnicy spotkania rozmawiali także z ppłk Piotrem Kranz. Zaznaczył on, iż nowa, remontowana droga jest bardzo ważna dla przeprowadzenia ww. inwestycji. Dzięki poprawie infrastruktury drogowej o wiele łatwiej przebiega transport sprzętu na teren wojskowy.  

 

 

„Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo” jest jedną z trzech części inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową głównych drób powiatowych powiatu grajewskiego”. Całkowita wartość zadania oszacowana jest na ponad 22 mln 370 tys. zł. Ww. dofinansowanie to ponad 67% całości zadania. 

 

Komentarze (6)

państwo Gwiazdowscy i radna wojewódzka to główni sponsorzy?

tak... to tak jak z 13 i 14-stką, dają z Twojego. "Zabieraj cicho i dużo, oddaj troszkę ale głośno" :D

Jak dobrze liczę to już 4 czy 5 artykuł o tym remoncie. A to cześciowe odebranie robót, A to trwa remont. Ile można? I każdy osobno, od siebie.

Gdyby nie budowano drogi to byście mieli na co narzekać i wasze samochodziki mogłyby popsuć się

Zenek, można dużo razy, bo cały czas trwa kampania wyborcza.

jeszcze nie zbudowana a chodniki już się rozpadają, jeszcze trochę wojskowego sprzętu przejedzie i nie będzie czego otwierać.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.