niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 2689 wyświetleń

Trwa remont drogi Wojewodzin - Wierzbowo

Na drodze powiatowej w miejscowości Wojewodzin, która jest obecnie remontowana, odbyła się dzisiaj konferencja prasowa. W spotkaniu poza przedstawicielami Powiatu Grajewskiego w osobach Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda i Marii Gwiazdowskiej członka Zarządu Powiatu uczestniczyli także Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Zdzisława Choynowska Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie. 

Rozmowy dotyczyły oczywiście przeprowadzonych już etapów zadania pn. „Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo”, znaczenia drogi, zarówno dla mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i społeczności szkolnej, jako drogi dojazdowej do miejsca pracy i nauki. 

Waldemar Remfeld w rozmowie z redaktorem TVP3 Białystok podkreślił także wagę pozyskanego na ten cel dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 14 991 000,00 zł. Bez tych pieniędzy realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, za co szczególnie podziękował Posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, który w dużej mierze przyczynił się do ich pozyskania. 

 

W związku z prowadzonymi pracami nad inwestycją utworzenia tzw. tymczasowych obozowisk kontenerowych (TOK) dla 1 Dywizji Piechoty Legionów, które zlokalizowane będą w Wojewodzinie, uczestnicy spotkania rozmawiali także z ppłk Piotrem Kranz. Zaznaczył on, iż nowa, remontowana droga jest bardzo ważna dla przeprowadzenia ww. inwestycji. Dzięki poprawie infrastruktury drogowej o wiele łatwiej przebiega transport sprzętu na teren wojskowy.  

 

 

„Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo” jest jedną z trzech części inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową głównych drób powiatowych powiatu grajewskiego”. Całkowita wartość zadania oszacowana jest na ponad 22 mln 370 tys. zł. Ww. dofinansowanie to ponad 67% całości zadania. 

 

Komentarze (7)

państwo Gwiazdowscy i radna wojewódzka to główni sponsorzy?

tak... to tak jak z 13 i 14-stką, dają z Twojego. "Zabieraj cicho i dużo, oddaj troszkę ale głośno" :D

Jak dobrze liczę to już 4 czy 5 artykuł o tym remoncie. A to cześciowe odebranie robót, A to trwa remont. Ile można? I każdy osobno, od siebie.

Gdyby nie budowano drogi to byście mieli na co narzekać i wasze samochodziki mogłyby popsuć się

Zenek, można dużo razy, bo cały czas trwa kampania wyborcza.

jeszcze nie zbudowana a chodniki już się rozpadają, jeszcze trochę wojskowego sprzętu przejedzie i nie będzie czego otwierać.

Ta cała jednostka wojskowa to jeden wielki żart, wiecej szkód narobią jak to warte... jak inspektor odbierze inwestycje to zdecydowanie można sądzić, że posmarowane... pełna samowolka "wojska", dobrze żeby zwolnili chociaz na tej "40'tce"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.