niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10919 wyświetleń

Trwa nabór do przedszkoli

Pociechy rosną i przychodzi moment kiedy rodzice rozważają, czy posłać dziecko do przedszkola. Niektórzy twierdzą, że przedszkole to "przechowalnia", inni że miejsce, gdzie najmłodsi spędzają czas na zabawie, jeszcze inni traktują te placówki jako "zło konieczne".

Z jednej strony jest tęsknota, lęk przed pozostawieniem dziecka w nowym miejscu i obawa czy da sobie radę. Z drugiej - szansa na nowe doświadczenia, chwile radości z zabawy, poznawania świata, nauki oraz integracja z rówieśnikami. Rozważając plusy i minusy trzeba podjąć decyzję, często jest to konieczność, szczególnie kiedy idziemy do pracy i nie ma z kim zostawić malucha.


Od 16 lutego 2016 r. opiekunowie mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, dla której miasto Grajewo jest organem prowadzącym.

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami można składać do 2 marca br. w placówce pierwszego wyboru, gdzie otrzymamy też druki zgłoszenia i stosownych oświadczeń. Po dokonanej weryfikacji dokumentów, 15 marca w każdej placówce zostaną wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od tego momentu rodzice będą mieli 3 dni na potwierdzenie zgłoszenia w wybranym oddziale. Termin na złożenie pisemnego oświadczenia upłynie 18 marca, brak złożonej deklaracji będzie jednoznaczny ze skreśleniem z listy.

Po ogłoszeniu list dzieci przyjętych i nieprzyjętych (21 marca) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Wymagane dokumenty będą przyjmowane kolejne dwa dni, a wykazy dzieci wywieszone 19 kwietnia. Tu również koniecznością jest złożenie deklaracji potwierdzającej, a w przypadku chęci zmiany oddziału na inny pisemne oświadczenia trzeba składać do 22 kwietnia. 

Jak podaje UM, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w roku szkolnym 2016/2017, Miasto Grajewo planuje utworzenie w szkołach podstawowych oddziałów przedszkolnych działających w systemie 10 – godzinnym, podobnie jak w przedszkolach. Odziały takie zostaną utworzone w Zespołach Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Grajewie. W wymienionych Zespołach będą także utworzone oddziałały 5 - godzinne.


e-Grajewo.pl

 

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym będą objęte dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6 -letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole. W przypadku, gdy dziecko 6 –letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy. Wtedy niezbędna jednak będzie opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej - informuje UM

 

Komentarze (5)

Nie łatwiej tylko pisemnie zgłosić dziecko,i tylko tyle.

Czy w 10 godzinnym oddziale dzieci dostana posilki?

Pod warunkiem, że taki wniosek otrzyma się. Pracując 8h, niestety nie byłam w stanie wygrać z czasem i wniosku nie otrzymałam :) Powodzenia życzę.

proszę zgłosić się do SP nr 4, przyjmą wszystkich chętnych do 10 godzinnego. posiłki oczywiście pociechy dostaną...

slyszalam, ze nie ma miesc w przedszkolach, a nabor przecież jest do 2 lutego. potem maja być komisyjnie wybrane dzieci, czy coś zle zrozumialam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.