piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4128 wyświetleń

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej

Straż Graniczna poinformowała w czwartek (19.05), że przęsła zostały już zamontowane na długości prawie 90 kilometrów.

Zapora na granicy polsko-białoruskiej powstanie na długości 186 km. Jak nie dawno informowała por. Anna Michalska z KG SG, wykonawcy zapewniają, że budowa będzie zakończona w deklarowanym wcześniej terminie - czyli do 30 czerwca 2022 r. 

Do tego czasu obowiązuje czasowy zakaz przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim.

 

 

Ostatniej doby funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 37 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.


Próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy wbrew przepisom miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w  Narewce, Czeremsze, Kuźnicy, Dubiczach Cerkiewnych i  Płaskiej. W nocy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Nowym Dworze grupa osób znajdująca się po stronie białoruskiej kilkukrotnie rzucała kamieniami w stronę polskich patroli. Wśród cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa byli obywatele z Afganistanu, Jemenu, Syrii, Indii, Iraku, Egiptu i Rosji.

 

Z kolei już dzisiejszej doby funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili grupę 17 cudzoziemców (13 obywateli Syrii i 4 obywateli Indii), którzy przeszli przez rzekę graniczną Świsłocz.

Komentarze (3)

Dla Putina nie ma granic ani barier

Przez ta zapore to Bialorus powiekszy swoje terytorium, powstaje nowa granica, bo zapora budowana jest na terenie Polski a nie na granicy, sami sobie zmniejszamy obszar POLSKI. Bialorus dostaje tereny za darmo w prezencie od Polski.

Super, teraz żaden Syryjczyk - chrześcijanin, uciekający przed wojną, nie zakłóci spokoju PiS/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.