sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 7947 wyświetleń

Trwa akcja "Bezpieczna K61"

Trwają działania "Bezpieczna K61". Patrole ruchu drogowego z grajewskiej, łomżyńskiej i kolneńskiej komendy Policji patrolują całą trasę K61 i sprawdzają czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy itp. Szczególny nacisk kładą na kontrole kierowców ciężarówek. W przypadku naruszeń przepisów stosują prawem przewidziane represje.

Od 1 lutego do końca miesiąca na trasie krajowej K61 policjanci grajewskiej, kolneńskiej i łomżyńskiej komendy Policji prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna K61”. Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tej trasie wskazuje, że liczba zdarzeń drogowych z roku na rok ciągle rośnie. Aby ograniczyć ilość wypadków, kolizji, oraz wykroczeń popełnianych na krajówce, na drogę skierowano patrole ruchu drogowe. Policjanci prowadzą wzmożone patrole tej trasy, zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia a także udzielają pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Dbając o bezpieczeństwo na trasie grajewscy policjanci skontrolowali do tej pory ponad 300 pojazdów, nałożyli 250 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym, ujawnili 2 przestępstwa. W 76 przypadkach za szybszą, niż dozwolona, jazdę zostali ukarani obcokrajowcy. Działania potrwają do końca miesiąca. Zwiększona liczba policyjnych patroli na całym odcinku K61 dbać będzie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby K61 była bezpieczniejsza. (KPP)

 

Komentarze (6)

Jechalem K61 z Grajewa do Ostroleki przez Lomze w ostatni poniedzialek i piatek i na calej tej trasie nie spotkalem zadnego patrolu policyjnego,natomiast co wyprawiaja kierowcy Tir i nie tylko tirow nagninnie lamiac przepisy ruchu drogowego na dowod tego moge podac nr rej,pojazdow duzo bylo sprawcow o rej,BGR,

W trosce o bezpieczeństwo i swoją kieszeń na trasie pomiaru prędkości za Stawiskami,kiedy mam już dosyć debilnie wolnej jazdy-oddaję mocz na poboczu.Jest to mój wielki wkład w to,by państwo nie dorobiło się na moim mandacie.

do Adam P : lejesz bez potrzeby, bo poki kable sa na wierzchu odcinkowy pomiar nie istnieje.
a nalezy dodac ze procz kontroli dokonywanych przez grajewska, kolnenska i lomzynska komende na trasie 61-ki krazy mitsubishi lancer z wysokim spojlerem komendy wojewodzkiej.

do obserwator-jak kabel na wierzchu to leję,by opróżnić pęcherz.Ponad 6 tysięcy mandatów już z pomiaru odcinkowego w kraju,to nie bedę się zastanawiał który działa...

Do Adam p- oby ten kabel nie kosztował ciebie więcej za zgorszenie w miejscu publicznym niz moment przez ktory musisz sie zatrzymywac.Bo tam po trasie to publicznych toalet ja nie widzę. A wideorejestrator się porusza, a nie stoi jak urządzenie wyposażone w kable.

do obserwator.Las chroni przed rejestratoerm.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.