Wiadomości

  • 55 komentarzy
  • 20707 wyświetleń

Tragiczny wypadek z łosiem

W wyniku zderzenia mazdy z łosiem zginął 21- letni mężczyzna. Grajewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

W piątek wieczorem dyżurny grajewskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 21- letni mężczyzna mazdą podróżował wraz z żoną i dwójką dzieci 2 - letnią dziewczynką i 6-miesięcznym chłopcem. Jechał trasą 61 gdy nagle na wysokości miejscowości Danowo przed pojazd wbiegł łoś. Kierowca nie miał szans, by wyhamować. Z dużą siłą uderzył w zwierzę, które padło na miejscu. Kobiecie i dzieciom nic się nie stało. Kierowca  Michał T. z Niećkowa w stanie ciężkim trafił do szpitala. Niestety pomimo natychmiastowej pomocy lekarzy mężczyzna zmarł następnego dnia rano.

Grajewscy policjanci szczegółową wyjaśniają okoliczności tragedii - informuje oficer prasowy KPP w Grajewie

Komentarze (55)

boże taka tragedia przez głupiego łosia.

Smutno. Ja zawsze jadąc trasą Mońki-Grajewo zachowuję szczególną ostrożność ale i ona może zawieść :(

Tragedia miej w opiece Boże żone i maleńkie dzieci!

Nawet taka tragedia nie popsuje dobrego nastroju osobom odpowiedzialnym za "państwowe łosie". Będą przekonywać że nic nie da się zrobić. Czujcie się zaproszeni na pogrzeb i powtórzcie swoje wyjaśnienia żonie i dzieciom tego chłopaka.

Wyrazy głębokiego współczucia całej rodzinie.
A swoją drogą za często się te wypadki z łosiami zdarzają. Może ktoś by się zajął bezpieczeństwem podróżujących i ograniczył swobodne wędrówki zwierzyny. W końcu człowiek został stworzony żeby panować nad światem zwiarząt, a nie być jego ofiarą.

USTAWA
z dnia 13 pazdziernika 1995 r.
Prawo łowieckie

Szkody łowieckie
Art. 46. 1. Dzierzawca lub zarzadca obwodu łowieckiego obowiazany jest do wynagradzania szkód
wyrzadzonych:
1) w uprawach i płodach rolnych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny;
2) przy wykonywaniu polowania.

Art. 50. 1. Skarb Panstwa odpowiada za szkody, o których mowa w art. 46 ust. 1, wyrzadzone przez
zwierzeta łowne objete całoroczna ochrona.
1a. (uchylony).
1b. Skarb Panstwa odpowiada za szkody wyrzadzone przez zwierzeta łowne, o których mowa w art.
46 ust. 1 pkt 1, na obszarach niewchodzacych w skład obwodów łowieckich.
2. Za szkody, o których mowa w ust. 1, wyrzadzane na obszarach:
1) obwodów łowieckich lesnych odszkodowania wypłaca Panstwowe Gospodarstwo Lesne Lasy
Panstwowe ze srodków budzetu panstwa;
2) obwodów łowieckich polnych i obszarach niewchodzacych w skład obwodów łowieckich
odszkodowania wypłaca zarzad województwa ze srodków budzetu panstwa.
3. Za szkody, o których mowa w ust. 1b, odszkodowania wypłaca zarzad województwa ze srodków
budzetu panstwa.
4. Ogledzin i szacowania szkód, o których mowa w ust. 1 i 1b, dokonuja przedstawiciele podmiotów
własciwych do wypłaty odszkodowania.

chyba czas najwyższy zamontować stalową kratę na przednią szybę

Łosie nie wbiegają one sobie powoli idą

to problem, który dotyczy szczególnie drogi krajowej 65, ale jak widać i 61!!! Może GDKiA w końcu by zajęła się wspólnie z Lasami Państwowymi tym problemem, przez te łosie ginie tyle ludzi! powinno się trochę wystrzelić tych łosi, bo teraz jest ich za dużo i w ogóle się nie boją, podchodzą to jezdni i stoją jakby nigdy nic.
A jeśli nie to trzeba pomyśleć o jakiś zabezpieczeniach na drodze siatkach itp..

Ile się jeszcze musi zdarzyć nieszczęśliwych wypadków, aby GDDKiA wreszcie dostrzegła problem i ustawiła siatki zabezpieczające zwierzęta przed tragicznymi spotkaniami z samochodami na drodze?
To jest już poważny problem, którego ustawienie tablic z napisem "Uwaga łosie!" nie załatwi!!!!
Wyrazy współczucia rodzinie

[*] kondolencje dla rodziny

i takie są skutki nadmiernej prędkości !!!

Do Miras i stalowa krata ci nie pomoze....
do At a losie kolego lub kolezanko stoja na poboczu w rowie i czekaja wybiegaja na jezdnie i sie zatrzymuja a w nocy uwierz ze go nie widac

co się dzieje na tym świecie:(( Pozbawiono szczęścia młodej rodzinie. Michał niech Bóg ma Cię w opiece [*]
I ogromne kondolencje rodzinie:(

A jeszcze w niedzielę patrzyłam na Ciebie w kościele.... Siedziałeś przy żonie, córeczkę trzymałeś na kolanach....... taką szczęśliwa rodzina była:(
Pokój Twojej duszy [*]

Sam jechałem kiedyś w nocy i wyszło mi na drogę 3 łosie naraz, trzeba coś z tym zrobić.

wybiegaja a ze są ciemnej maśći ciezko jest wypatrzeć go po zmroku,wyskakują i nie masz szansy przaktycznie go ominąć , a jak jeszcze go oslepisz to stanie jak wryty i BUM.miałem taką sytuacje ostatnio.To są chwile.

Boże przez takiego łosia taki wypadek:(((

do at:no to nie weidziałeś jak spłoszony łoś wychodzi na jezdnie.

do kierowca

jakie Ty głupoty piszesz człowieku. Włącz myślenie, wystrzelać Łosie? Tylko dlatego, że ktoś jechał z rodziną ze zbyt dużą prędkością, gdzie ostrzeżenie o łosiach powinno zwrócić jego uwagę. Sami przyznacie, że jadąc przy 60 km/h nic nie powinno groźnego się stać. Oczywiście szkoda chłopaka, bo młody i życie dopiero zaczynał. Jeżeli już coś robić to tylko i wyłącznie ogrodzić drogi w miejscach wzmożonej aktywności łosi.

W Niemczech przy autostradach przebiegajacych kolo lasow wszedzie sa zabezpieczania z siatek,ze zadna zwierzyna nie wybiegnie.Kiedy Polacy rusza glowa w tym kierunku.

Wystrzelać w pizdu takiego zarządcę drogi a nie łosie. Muszą być zabezpieczenia ta jak w normalnych krajach na zachodzie. Co teraz zrobi biedna żona chłopaka...
Żydowska Unia Europejska troszczy się o np. żabki w Dolinie Rospudy a ludzie giną...

at.widać że jeszcze nie spotkałeś na swojej drodze łosia.uwierz mi że nie zawsze stoją spokojnie lub idą powoli.raz o mały włoś nie zderzyłem się z takim wielkim rogaczem który dosłownie przemknął mi przed maską.wybiegł z lasu wprost pod koła.gdyby biegł trochę wolniej z pewnością już bym nie napisał tego komentarza....

kondolencje dla całej rodziny .

wysztkie zwierzeta są pod szczególną ochroną nie mozna zabic zająca,lisa sarny a popolucja ich szybko sie powieksza z braku pozywienia migruja przez drogi narazajc nas kierowcow na bliskie spotkania z nimi. zmiejszyc poipulacje dzikich zwierzat i wszystko bedzie dobrze!!!

Dlaczego w innych państwach na drogach o wzmożonym ruchu na całej trasie jest siatka nie pozwalająca wychodzić zwierzętom na jezdnie i co ileś kilometrów są zrobione przejścia górą żeby zwierzęta mogły przechodzić na druga stronę. Dba się tam i o ludzi i o zwierzęta a u nas ?

Tak najlepiej zwalić na łosia,ale to nie łoś siedział za kierownicą. Ludzie prowadzą te auta i fantazja ich czasem zawodzi.Prawda smutne zdarzenie,ale niech innym będzie to ku przestrodze.

każdy ma teraz rację, bo tragedia ta bezpośrednio was nie dotyczy.trudno pozamykać wszystkie zwierzęta, a siatki nie załatwiają sprawy.jeżdzić 60 na godz bo są łosie też wydaje się być absurdem.moim zdaniem jedyne co można zrobić to współczuć dziewczynie i maleństwom i należy się im duże odszkodowanie chociaż w małej części pokrywające ból i stratę . jestem z wami wierzcie mi wiem co czujecie

tak tak oczywiście łoś winny wszystkiemu, a prędkość pewnie nic do tego nie miała, żal chłopaka ale czasem warto nogę z gazu zdjąć

do dlosa z kod mozesz wiedziec jako predkoscio jechal.wyrazy wspólczucia dla rodziny

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

W zeszłym roku skasowałem dzika w terenie zabudowanym żadnych ostrzeżeń przed dzikim zwierzem tam nie było. Na własny koszt musiałem naprawić auto. 2 miesiące wcześniej za tego typu szkody odpowiadały koła łowieckie danego terenu, które od stycznia 2009 roku umyły ręce i nie odpowiadają za żadne szkody z udziałem zwierząt na drodze. Ciągałem rożne sznurki, wszyscy odwracają kota ogonem. równie dobrze mógłby w ciebie piorun trzasnąć. Jedynym ratunkiem jest AC. Na auta starsze żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie sprzeda takiej polisy, nie mowa o tym ze taka polisa nie zwróci nikomu życia. Ogromne współczucie członkom rodziny, żonie i dzieciom. Ja osobiście jeżdżę teraz przez las o świcie i wieczorem max 70km/h, kij tam że wszyscy na ciebie trąbią. Mi się na tamten świat nie śpieszy.

W zeszłym roku skasowałem dzika w terenie zabudowanym żadnych ostrzeżeń przed dzikim zwierzem tam nie było. Na własny koszt musiałem naprawić auto. 2 miesiące wcześniej za tego typu szkody odpowiadały koła łowieckie danego terenu, które od stycznia 2009 roku umyły ręce i nie odpowiadają za żadne szkody z udziałem zwierząt na drodze. Ciągałem rożne sznurki, wszyscy odwracają kota ogonem. równie dobrze mógłby w ciebie piorun trzasnąć. Jedynym ratunkiem jest AC. Na auta starsze żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie sprzeda takiej polisy, nie mowa o tym ze taka polisa nie zwróci nikomu życia. Ogromne współczucie członkom rodziny, żonie i dzieciom. Ja osobiście jeżdżę teraz przez las o świcie i wieczorem max 70km/h, kij tam że wszyscy na ciebie trąbią. Mi się na tamten świat nie śpieszy.

Do obserwatora...
Człowieku nie znasz chłopaka...skąd możesz wiedziec ile jechał :( to jest wina łosia, bo to on wyskoczył na drogę nie winnemu chłopakowi..to i tak jego rodzina miała szczęście :(
Żegnaj Michałku :(( spoczywaj w pokoju :(

Powinni coś zrobić aby zwierzęta nie wbiegały na droge. Nawet te głupie siatki chociaz one w jakims stopniu chronia. ŻYCIE LUDZKIE JEST NAJWAZNIEJSZE wiec trzeba robic wszystko aby je uchronic. co z tego ze sa znaki jak one nie sprawiaja ze zwierzeta nie wchodza na droge. trzeba pomyslec o tym aby zabezpieczyc lasy tak aby zwierzeta nie wbiegaly na szose tylko wtedy bedzie bezpieczniej. Kondolecje dla rodziny.

do obserwatora: tak najlepiej zrzucic wine na zmarlego:(
wiesz zal mi ciebie...
ten wypadek to wina losia!
zrobcie cos z tymi zwierzetami!
Spoczywaj w pokoju Michałku[*] na zawsze bedziesz w naszej pamieci [*]

Piszecie tu głupoty!!! Chłopak przez 21 lat znał tą okolicę i jak mógł się spodziewać łosia??!! Po prostu tak chciał los!! To nie prędkość go zabiła tylko bezmyślność tych, którzy odpowiadają za te siatki itp!!! A poza tym każdy jeździ tamtą drogą z większą prędkością nie spodziewając się niczego,,,, Michał będziesz zawsze w mojej pamięci [*]

kondolencje dla całej rodziny...

Kondolencje dla całej rodziny ...
Spoczywaj w pokoju Michał

Szanowna Poszkodowana,
Porozmawiaj z prawnikiem czy nie możesz złożyć sprawy do sondu wobec instytucji państwowej gdyż przy drodze którą jechaliście nie było znaku: uwaga łosie. Możesz ubiegać się o odszkodowanie.

MOJE KONDOLENCJE DLA ŻONY I POZOSTAŁEJ RODZINY BOŻE TAKA TRAGEDIA WSPÓLCZUJE

GŁUPI ŁOŚ !!trzeba cos z nimi kurde zrobic ! ;/ [*]

Michał ... [*]
"Nie tak powinno być ..."
R.I.P.

powystrzelac te bydlaki a nie giną ludzie pozostawiając rodziny .Ciekawe jak po takiej tragedii ma sie pozbierac rodzina.Łosie bo one tu potrzebne

Taa. jeżeli chodzi o siatki to posttaawią 300m sietki a już 100m z początku ktoś ukradnie. I jaki tu sens ?

Tej rodzinie trzeba pomóc.Ludzie oni przeżyli tragedie i nadal przeżywają ją.Idą świeta nie badzmy obojetni na tą tragedję.Dajmy coś z siebie.Ja tej rodzinie podarowałam ubranka dla dzieci.Wiec jeśli macie serca pomózcie też i wy.

Ej czy wy żeście poszaleli?! To nie łoś jest temu winien tylko ludzie. Czy to naprawdę łosia wina, że sobie chciał przejść przez ulicę POWOLI? Nie! To jest win ludzi, dlatego że są nieuważni na drodze. Ja już trzy razy widziałam na jezdni łosia, ale NIGDY go nie przejechałam. Więc sami widzicie kto jest temu winien.

Oby cie nie spotkało takie nieszczeście!!! :PRZYJACIOLKO WSZYSTKICH ZWIERZAT", Los raz idzie wolno a drugi raz wbiega jak szalony, jezdze ta droga 25 lat i w zyciu nie widzialem łosia.

do przyjaciółka wszystkich żywych zwierząt: to ty oszalałas skoro ci bardziej żal zwierzącia niż czlowieka. Łosie po woli nie przechodzą przez droge tylko na nia wiegaja ze nie wieadomo kiedy on sie zjawi na drodze!!

DO przyjaciółka wszystkich żywych zwierząt - ty jestes głupia jak te łosie

Moim zdaniem to państwo powinno zrobić jakąś siatkę czy coś , tam gdzie jest las a obok droga. Bo dla mnie tak samo jest żal tego człowieka i tego łosia . Ludzie też mogliby jeździć trochę wolniej , a nie gnać ile fabryka dała . Kondolencję [*]

cztery razy łosie wlazły mi na droge,zawsze bylem dosyc daleko od miejsca w ktorym wtargnely na jezdnie i tylko dlatego udalo mi sie zatrzymac,uwierzcie to bydle jak wlazi na szos zza jakiegos krzaka to nie da sie zatrzymac auta w sekunde,a raz jechalem taka kiepska szosa w nocy i wylazl taki jeden jakies 50m przedemna i stoi debil jeden,a wielkie to jak kon az mi sie mokro zrobilo pod koszula a jechalem jakies 35 na godzine,gdybym sie tego spodziewal to ok ale tak to normalnie szok.kondolencje rodzinie zmarłego

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.