poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 13742 wyświetleń

Tragedia na krajowej ósemce

Tragedia na krajowej ósemce – stan na godzinę 6:20

 20 minut po godzinie 2 na drodze Białystok - Augustów tuż przed Popiołówką zderzyła się litewska ciężarówka z polskim busem. Ze wstępnych, policyjnych ustaleń wynika, że daf na litewskich numerach rejestracyjnych przewożący płyty wiórowe jechał w kierunku Augustowa. Z przeciwnego kierunku nadjechał fiat ducato z przyczepką, którym podróżowały trzy osoby – 26-letnia mieszkanka Augustowa i dwóch mężczyzn. Potężna siła uderzenia zmiażdżyła i porozrywała samochody. W wypadku zginęli obaj kierowcy oraz pasażerka busa. Ofiary trzeba było wycinać z wraków pojazdów. Drugi podróżujący fiatem mężczyzna został przewieziony do białostockiego szpitala. Policjanci pracujący na miejscu tej drogowej tragedii ustalili, że w czasie zdarzenia była duża mgła, która z pewnością mocno utrudniała widoczność. Co było przyczyną wypadku z pewnością ustali prowadzone w tej sprawie śledztwo. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Samochody osobowe kierowane są na objazdy bocznymi drogami. Ciężarówki stoją na poboczach. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny.

nadkom. Jacek Dobrzyński

Komentarze (7)

Jak to przeczytałam od razu przypomniał mi się śp Przemek . G :-( dlaczego odszedłeś??

Prawdopodobnie jechali zbyt szybko nie dostosowując prędkości do ograniczonej widoczności na drodze i to było główno przyczyną tragedii. Ostatnio często słychać o tragediach na drodze gdzie kierowcy nie zwracając uwagi na aktualną sytuacje na drodze rozwijali nadmierną prędkość.

Nie zwalajcie na mgłe... Poprawcie jakość dróg na podlasiu to wskażnik wypadków też spadnie...

Wiesz elektronik-gadasz...bzdury byłeś na podlasiu?Tu koleiny są po kolana... pozatym kierowcą tego busa był mąż mojej znajomej zostawił 2 letnie dziecko i nie był to pirat drogowy tylko dobry kierowca

jak widać litwinów na drodze to nóż sam sie w kieszeni otwiera

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.