sobota, 4 lutego 2023

Warto przeczytać

TOP 5 najciekawszych smaków chipsów świata

Chipsy to ulubiony przysmak wielu osób. Bez nich ciężko wyobrazić sobie posiadówkę ze znajomymi, wieczór filmowy, czy oglądanie meczu. Ta ziemniaczana przekąska chrupie, a tym samym wyzwala uczucie przyjemności i komfortu. Oprócz klasycznych solonych w ofercie sklepów można znaleźć chipsy paprykowe i o smaku cebulki.


Chipsy promocja na portalu Gazetkowo.pl to dobra okazja, by zakupić ich więcej w niższej cenie) są produkowanie nie tylko z ziemniaków, ale także z mąki kukurydzianej, cieciorki i innych warzyw. Ten smakołyk ma wielu miłośników! Nic w tym dziwnego, że marki chipsów na całym świecie prześcigają się w tworzeniu najróżniejszych wariantów chipsów. Na półkach sklepów na całym świecie można znaleźć różnego typu kombinacje smaków. Część z nich bywa dostępna sezonowo, bo są to chipsy z limitowanych serii, jednakowoż część z nich to smaki dostępne tylko w konkretnych krajach i nigdzie indziej. Testowanie różnych smaków chipsów ma swoich fanów wśród podróżników. Jakie są najdziwniejsze, najbardziej oryginalne i najciekawsze chipsy na świecie? Poznajcie naszych pięciu faworytów. Czy mieliście okazję kiedyś spróbować któregoś z nich?


Sushi z łososia

Ten smak chipsów możecie wypróbować, kiedy będzie w Japonii lub Australii. To niecodzienne jak na polskie warunki połączenie, jest dosyć popularne w tych dwóch krajach. Wszystko dlatego, że ma w sobie dwa smaki, które uwielbiają mieszkańcy tych krajów. Tradycyjne japońskie sushi w różnych odsłonach często pojawia się w chipsowym menu. Z dodatkiem łososia tworzy klasyczne połączenie. Dla miłośników morskich smaków to coś do przetestowania.


Wodorosty i sól

Japonia słynie z ciekawych połączeń kulinarnych. Kolejny oryginalny smak chipsów pochodzi z tego kraju, ale jest równie popularny w całej wschodniej Azji. To smak ponownie dla miłośników dań z ryb i owoców morza. Połączenie wodorostów i soli jest bardzo rybne i słone, ale delikatnie odświeżające. Na pierwszy gryz wydawać by się mogło, że jest to zbyt mocny miks - nic jednak bardziej mylnego. Każdy kolejny chips o tym przekonuje. 


Kiwi

Ze Wschodniej Azji przenosimy się do Chin. Tutaj możecie spróbować smaków chipsów inspirowanych owocami. Dla wielu osób może wydawać się to dziwne, wszak chipsy są przeważne połączeniem wytrawnych smaków: słonych, ostrych, czasem lekko kwaśnych. W Chinach ogromną popularnością cieszą się chipsy o smaku kiwi. Oprócz nich na półkach można znaleźć także chipsy o smaku mango lub pomarańczy. Brzmi bardzo oryginalnie i tak jest! 


Margarita z solą

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także jednego z oryginalnych smaków wprost ze Stanów Zjednoczonych. Margarita to klasyczny drink podawany w wielu amerykańskich barach. Przygotowuje się go z tequili, likieru Cointreau (ma smak gorzkich pomarańczy), z dodatkiem soku z limonki i kostek lodu. Brzegi kieliszka zawsze obtacza się w kryształkach soli. To połączenie zainspirowało twórców tego smaku chipsów.


Mięta

Kolejnym z oryginalnych smaków chipsów jest smak miętowy, który można znaleźć w sklepach w Wielkiej Brytanii. Mięta kojarzy się zazwyczaj z orzeźwieniem i idealnie pasuje do wszelkich słodkich dań. Jednak ta świeżość świetnie łączy się także ze smakiem ziemniaczków pieczonych w soli. Chipsy miętowe miłośnikom ziół mogą przypominać odrobinę chipsy o smaku bazylii lub oreagano. Wyczuwalny w nich jest równie ciekawy posmak ziół. Koniecznie do spróbowania podczas wizyty na wyspach brytyjskich.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.