wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 8584 wyświetleń

Toczyłowo: malownicze miejsce

Toczyłowo: malownicze miejsce

Działka o powierzchni ok. 0,5 ha w miejscowości Toczyłowo, pozyskana blisko 3 lata temu przez Gminę Grajewo od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Suwałkach zmieni swoje oblicze. Malownicze miejsce, położone w bliskim sąsiedztwie jeziora zostanie profesjonalnie zagospodarowane. Plac budowy został przekazany, niebawem rozpoczną się prace.

W efekcie powstanie okazały teren rekreacyjno - wypoczynkowy z wiatą z siedziskami i stołem, stołami z ławeczkami, paleniskiem z przeznaczeniem na ognisko, placem zabaw dla dzieci z huśtawką podwójną i wagową, sprężynowcem, zestawem zabawowym i karuzelą oraz z "siłownią pod chmurką" gdzie do dyspozycji miłośników aktywnego wypoczynku pozostanie m.in. orbitek, wioślarz, prasa nożna, biegacz. Przewiduje się utworzenie profesjonalnego boiska do piłki plażowej, nie powinno zabraknąć także ławek i koszy na śmieci. Miejsce zostanie ogrodzone i spowite zielenią.

- Zagospodarowanie terenu zasadniczo nie zmienia się pod względem funkcjonalnym, będzie wykorzystywany jako teren rekreacyjno – wypoczynkowy. Projektowane obiekty maja zwiększyć dostępność oraz walory użytkowe terenu, nie ingerując jednocześnie w jego naturalne ukształtowanie – mówi Stanisław Szleter, wójt Gminy Grajewo.

Zgodnie z zawartą umową z firmą ABIES Miecze, wyłonioną w drodze przetargu, termin realizacji inwestycji mija 15 września br. Wartość zadania wynosi ponad 254 tys. Gmina Grajewo złożyła wniosek o dofinansowanie do Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 199 376,29 zł.

 
/e/
 

Komentarze (9)

Narazie to zaorany pługiem nieurzytek :(

No narescie ktos sie wziął za zagospodarowanie terenu nad jeziorem toczyłowskim. Lepiej póżno niż wcale.Brawo !!! To może ktoś z władz Grajewa pomyśli by zrobic ścieżkę rowerową w stronę Bogusz. Oj by się przydała dla mieszkańców Grajewa.Ostatnio czytałem ze w stronę Koszarówki będą robic ścieżkę rowerową . Wystarczy logicznie pomyśleć. Pozdrawiam mieszkańcow naszego Grajewa.

Czy to jest ta dzika plaża w Boguszach ?

Może zrobią coś w końcu z tymi krowami które wchodzą do wody i zostawiają swoje odchody,a potem dzieci pływają w tej wodzie.....

Balbinka krowy od x lat już nie są wyprowadzane do jeziora bo za takie praktyki mleka by od rolnika nie odbierali. Albo ci się późne lata 90 pomyliły zeszłego wieku albo sprawdź najpierw a nie głupoty piszesz. Wszyscy rolnicy w Toczyłowie pobierają wodę z lini, ścieki maja swoje wiec przy tak niskich kosztach wody za m3 nikt nie prowadza krów do jeziora

wszystko fajnie gdyby tylko woda nie byla taka brudna i smierdzaca

Braaaawooo w końcu coś ciekawego!!

Toczyłowo nie ma praw miejskich więc widok krów i ich fizjologiczne potrzeby nie powinien nikogo dziwić. Jeśli komuś to przeszkadza niech tu nie przyjeżdża!!!

Do Bywalca.Krowy widziałam rok temu na własne oczy tylko szkoda że nie porobiłam zdjęć.Nie mam powodu do wymyślania takich historii

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.