niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12224 wyświetleń

To ważne…Niećkowo 5. w POLSCE

          3 kwietnia 2009r w siedzibie Górnośląskiego Inkubatora Technologicznego w Rudzie Śląskiej odbył się wielki finał "Ogólnopolskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008/2009".  W pierwszym etapie konkursu brało udział 12000 uczniów z całej Polski. Najlepsi z najlepszych, czyli ścisły finał to grupa 48 uczniów, a każdy z nich gotów do walki o nagrodę główną czyli laptopa ufundowanego przez firmę Progman.
          Wśród grupy ścisłych finalistów znalazł się również uczeń Zespołu Szkół w Niećkowie Marcin Mateusz Hanc, który dotarł na finał po przebyciu ponad pół tysiąca kilometrów.
            Po krótkim powitaniu przez organizatorów przedstawiono plan dnia oraz schematy półfinału i ścisłego finału. Równo o godz.. 9.00 uczestnicy rozpoczęli rywalizację w części teoretycznej, otworzyli testy i rozpoczęli zmagania z 8 pytaniami testowymi oraz 3 opisowymi. Pytania jak zwykle były podchwytliwe z możliwością kilku poprawnych odpowiedzi. Czas 45 minut na rozwiązywanie testu prawie wszyscy wykorzystali do maksimum.
            Po stresującym poranku finaliści udali się na ciepły posiłek, a Komisja Konkursowa rozpoczęła pracę nad sprawdzeniem testów. Od 10.30 wykładowcy Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka panowie mgr inż. Tomasz Bartuś oraz mgr Bartosz Pleban zaprezentowali wykład na temat: "Zastosowanie Systemów Informatycznych w Organizacji".

          W końcu nadszedł jeden z najważniejszych momentów imprezy Komisja Konkursowa powróciła z listą szczęśliwców, którzy przeszli do dalszej rywalizacji. Dwanaście osób zakwalifikowało się do ścisłego finału, a wśród nich z drugim wynikiem półfinału Marcin. Finalistów zaproszono do sali komputerowej, gdzie odbywał się sprawdzian z wiedzy praktycznej. Ścisła czołówka męczyła się nad 5 zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności w praktycznym zastosowaniu komputera. W krótkiej przerwie podczas której Komisja zliczała punkty i wyłaniała zwycięzcę, uczestnicy relaksowali się w restauracji. Spotkali się również z przedstawicielem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy p. dr Zbigniewem Gralakiem. Zgodnie z harmonogramem o 14.30 rozpoczęło się omawianie zadań. Poczynając od miejsca 12 - tego wyczytano klasyfikację najlepszych młodych informatyków w Polsce. Emocje panujące w tym momencie w auli wymykają się możliwości ich opisu. Przy piątym miejscu padło wreszcie nazwisko Marcina Hanca - tym samym uczeń III klasy Technikum Informatycznego w Niećkowie znalazł się w pierwszej piątce najlepszych młodych informatyków w Polsce!

Finał w każdym aspekcie uznać można za udany. Uczestnicy byli dumni ze swoich osiągnięć. Marcin w przyszłym roku mierzy znacznie wyżej i już zapowiedział swój udział w kolejnej edycji - informuje dyr Artur Kuczyński.


Komentarze (8)

Kolejny sukces ucznia tej szkoły! Gratulacje! Z przyjemnością patrzę na rozwój tej szkoły. Powodzenia Niećkowo i gratuluję Marcinowi! Oby tak dalej!

Byłem w tej szkole na "Gimnazjadzie informatycznej" i wiem, że to będzie moja szkoła w przyszłym roku. Jestem ciekaw jak będzie ale to co widziałem podczas gimnazjady pozwala myśleć optymistycznie...................

Gratuluje i zycze powodzenia ! Mile jest to , ze osoby z naszego regionu dochodza tak daleko:-)

I tak powinno być! Brawo Marcin i p. Bogdan

Ha! ZS Niećkowo!!! xD

Niećkowo górą :) Widać ze tam coś sie dzieje w kierunku Informatycznym :D chyba widac skoro uczniowie tam sie uczacy dochodza tak daleko i z takim sukcesem. ta szkola staje sie najlepsza na region ona sie rozwija. to jest szkola z przyszlosia :))

Marcin gratulacje.Nie zmarnuj szansy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.