środa, 29 czerwca 2022

Kraj

"Tajfun" jedzie na mecz

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku dostali nową armatkę wodna. Nowoczesny Tajfun zastąpi dotychczasowy wysłużony już sprzęt.

Nową armatkę wodną otrzymali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Tajfun, bo taką ma nazwę zbudowany jest na podwoziu Scani. Zastąpi starą i wysłużoną już armatkę. Nowy pojazd ma aż 13 dysz samoobrony, działka dolne i górne, a także specjalne zraszacze szyb. Z działek górnych woda wystrzeliwuje z wydajnością ponad 4000 litrów na minutę. Nowością są dysze boczne i specjalne dysze do samogaszenia w momencie podpalenia pojazdu. Dodatkowo istnieje możliwość strzelania specjalnym gazem pieprzowym oraz substancją barwiącą. Tajfun wyposażony jest w monitoring. Wszystkie meczowe ekscesy, podczas których używana jest armatka wodna nagrywane są na twardym dysku komputera. Dzięki kamerom również operatorzy sprzętu mają lepszą widoczność, dzięki czemu użycie i wykorzystanie armatki jest bardziej skuteczne.

Armatki wodne używane są przede wszystkim podczas zabezpieczeń meczów piłkarskich. Nowy pojazd został zakupiony jako jeden z 12 przez Komendę Główna Policji. - www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.