piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9131 wyświetleń

Tajemnicza spółdzielnia

Fakty mówią, że aż 58% zadłużonych firm spłaca należności po wezwaniu do zapłaty z rygorem wpisu do KRD (Krajowy Rejestr Dłużników).

W podobnym kontekście, chcieliśmy uzyskać informacje o zadłużeniu finansowym członków spółdzielni mieszkaniowych w Grajewie i tym sposobem, poprzez opublikowanie niektórych danych liczbowych, pomóc w walce z nierzetelnością, aby uczciwi płatnicy nie tracili przez lekceważący stosunek innych.

Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, Os. Południe w Grajewie przedstawiliśmy szereg pytań:
1. Jaka jest łączna kwota zadłużenia członków spółdzielni na chwilę obecną?
2. Ile winni spółdzielni są rekordziści?
3. Jakie kroki podejmuje Zarząd w celu zdyscyplinowania członków Spółdzielni?
4. Ile spraw skierowanych jest aktualnie do Sądu i komornika?
5. Ile eksmisji wykonano w roku 2004 z tego właśnie powodu?
6. Czy Zarząd planuje w najbliższym czasie podwyżki czynszu?

Odpowiedzią na powyższe było:
- Nie otrzymaliśmy zgody od Prezesa Spółdzielni na udzielanie informacji i nie będziemy prowadzić korespondencji przez internet –wyjaśnia główna księgowa tej spółdzielni.

Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (8)

Chyba Spoldzielnia ma cos do ukrycia?
Pytania proste, wiec chce wiedziec gdyz jestem czlonkiem spoldzielni i oplacam czynsz.

no pewnie, przecież wszystko jest "TOP SECRET", łącznie z wyjazdami członków rady nadzorczej spółdzielni ....

Spółdzielnia mieszkaniowa składa się z nas samych. A koszty administracyjne często są nie zależne od ADMINISTRATORÓW lecz z usługodawców i wykonawców. Nic więc dziwnego że każdy obwinia SPÓŁDZIELNIE . Zadłużenia często robimy sami, nie płacąc należności z różnych przyczyn.
Bądzmy też samokrytyczni.

a co oni tak się boją...przeciez nikt ich nie zje! ale nic róbcie swoje nie przejmujcie się (nie możecie zrozumieć, że to inaczej się u nas sprawy załatwia póki co...)!
aj niegrzeczni no jak można miec swoje pomysły, no siedzieć cicho - nie podskakiwać! to najlepsze rozwi/zanie

korzystać z internetu to trzeba umić...a nie wiem na co wy liczyliście; toż oni np chodzą z taczką w czterech i śmietnik trzyu dni odmalowują i dobrze jest - po co tu coś zmieniać :)

a ja cie KrĘcE
zamęt wprowadzacie tylko - pRePrAsZaM gdzei wy chcieliście to zamieścić? a co to wogóle jest InTeRnEt :-)

lenią się normalnie, nie chce się; co wy myslicie - kawy trzeba sie napić, w papierach pogrzebać; jestem dobrym obserwatorem- bo jeszcze na spacer pójść -może się wypatrzy tych dłużników - jak azbest...

Ustawowym prawem spółdzieli jest dbać o dobro jej członków. Członkowie wybierają radę nadzorczą, która powinna kontrolaować działania Zarządu. Każdy członek mam prawo wglądu dokumentów.Osoba lub osoby które zadały te pytania"sądzę ustnie" i drogą elektroniczną mogą je złożyć na piśmie. W ciągu 14 dni winni otrzymac odpowiedź- jeśli nie będzie odpowiedzi zostanie złamane prawo. Proponuję złożenie tych pytań zarówno do Zarządu jak i Rady nadzorczej(w końcu są waszymi wybrańcami i powinni zabezpieczać interesy wszystkich członków, a nie tylko wybrańców sobie znanych). Proszę pamiętać, iż odpowiadacie wszyscy swoimi udziałami i w przypadku upałości nie daj boże komornik zrobi swoje. Tak się skałada, iż nasze prawo jest takie a nie inne- Zarząd nie odpowiada za swoją działalność i decyzje a wyłącznie członkowie, którzy są właścicielami. Warto się zastanowić, jaki jest ten Zarząd który nie potrafi odpowiedzieć na tak proste pytania.???? Jak sobie radzi z trudnymi kwestiami???? Brrry, tylko współczuć. Panie Prezesie mam Pan ludzi albo lojalnych albo bardzo, bardzo zastraszonych. No może być jeszcze taka sytuacja, iż jedno i drugie. Powodzenia i wytrwałości Spółdzielcom.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.