czwartek, 30 maja 2024

Kraj

Szpitale w 2013 r. na plusie

Po raz pierwszy od kilkunastu lat wszystkie szpitale, podległe samorządowi województwa podlaskiego, osiągnęły w 2013 r. dodatni wynik finansowy, mają jednak łącznie ok. 200 mln zł długów z poprzednich lat - podały władze województwa.

 

Rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski poinformował w komunikacie po posiedzeniu zarządu województwa, że dodatni wynik szpitali był możliwy dzięki szeregowi inwestycji w szpitalach, restrukturyzacji, ale też dzięki temu, że NFZ zapłacił za większość świadczeń, które szpitale wykonały ponad limity określone kontraktami. Nie podano, jaki był łączny zysk.

 

W 2014 r. samorząd województwa podlaskiego chce wydać na inwestycje w podległych mu szpitalach 61,5 mln zł. W 2013 r. było to ponad 57 mln zł.

Jedną z największych inwestycji jest rozbudowa Białostockiego Centrum Onkologii. W 2013 r. oddano do użytku nowoczesny blok operacyjny w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku. W tym szpitalu powstał również Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Modernizowano również blok operacyjny w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach, jeden z obiektów w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, adoptowano pomieszczenia pod przenoszone oddziały w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Przekazano środki na rozbudowę baz pogotowia ratunkowego w Grajewie czy Augustowie.

Samorządowi województwa podlaskiego podlega 16 placówek medycznych w województwie, w tym szpitale, pogotowie ratunkowe.

(KT;mkw)

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.