Wiadomości

Szpital oddadzą w dzierżawę

Szpital w Augustowie ma być oddany w dzierżawę. Powiat augustowski w lutym ma ogłosić przetarg. Urzędnicy kończą już przygotowywać warunki umowy. Umowa dzierżawy dotyczy obsługi infrastruktury szpitalnej i kontraktowania z NFZ. To wyjście awaryjne, które ma utrzymać przy życiu zadłużony szpital. Ale i pacjenci i radni z opozycji obawiają się, że to może też oznaczać dłuższe kolejki i opłaty za niektóre usługi.

 

Dyrektor szpitala w Augustowie dziś nie widzi powodu, by na ten temat rozmawiać z dziennikarzami.

Umowa dotycząca dzierżawy zakłada, że operator szpitala będzie płacić powiatowi sto pięćdziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia.

 

Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzony jest w formie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie (nazwa skrócona SPZOZ). Zakład został powołany z dniem 01 września 1997 r. Zarządzeniem nr 37/97 Wojewody Suwalskiego z dnia 02 kwietnia 1997r. w sprawie przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Augustowie, zmienionym zarządzeniem nr 97/97 Wojewody Suwalskiego z dnia 27 czerwca 1997 r. w sprawie przekształcenia ZOZ w Augustowie. Organem założycielskim do dnia 31.12.1998 roku był Wojewoda Suwalski. W wyniku reformy administracyjnej kraju z dniem 01.01.1999 r. organem założycielskim sprawującym nadzór nad Zakładem jest Powiat Augustowski.

SPZOZ prowadzi działalność leczniczą w formie lecznictwa zamkniętego w dziesięciu Oddziałach oraz w formie lecznictwa otwartego - poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych w poradniach specjalistycznych. Część szpitalną stanowią dwa pawilony, w których znajdują się poszczególne Oddziały. W ostatnich latach większość oddziałów i sale chorych przeszły remont i zostały zmodernizowane.

(mk)
za: Obiektyw TVP Białystok

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.