Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9198 wyświetleń

Szpital leczy się sam

Szpital Ogólny w Grajewie rozpoczął rozmowy z wierzycielami na temat warunków spłaty zadłużenia.
Realizowana jest w ten sposób koncepcja restrukturyzacji zobowiązań finansowych. Dyrekcja Szpitala w oparciu o opinie zewnętrznych ekspertów (Finryan) przedstawia kolejne propozycje wyjścia z trudnej sytuacji.

FINRYAN International Sp. z oo. istnieje od 1989 r. jej dziedziny działalności, to głównie:
 Zarządzanie finansami, w tym usługi rachunkowości finansowej i zarządczej
 Restrukturyzacja - opracowywanie planów i ich realizacja
 Wdrażanie europejskich systemów zarządzania
 Doradztwo i usługi w zakresie rynku bankowo-ubezpieczeniowego
 Doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi


Szpital w Grajewie liczy na otrzymanie korzystnej pożyczki w związku z wejściem w życie ustawy o pomocy publicznej dla jednostek medycznych ( w związku z długiem „203” i „313”). Pożyczka ma być przeznaczona na zobowiązania wynikające właśnie z ustawy „203” i „313”. Ustawa gwarantuje również umorzenie części zobowiązań publiczno-prawnych.
Ogólne zadłużenie SPZOZ wynosi około 14 mln zł.dyr. Szpitala Ogólnego w Grajewie G. Dembski dla e-Grajewo.pl :

- "Trwają rozmowy z wierzycielami, ponieważ, aby sięgnąć po pieniądze, które gwarantuje Ustawa należy spełnić wiele warunków. Na podsumowania przyjdzie czas. Najważniejszy będzie efekt ekonomiczny. Negocjujemy, podpisujemy porozumienia. Mogę powiedzieć, że są już pewne efekty, np.: jedna z firm – wierzycieli po rozmowach „podaruje nam”, czyli zrezygnuje z odsetek, które jesteśmy winni za okres 2 lat oraz 10% kwoty głównej."


e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

Czy to ta sama firma, która mówiła, że nie ma innej drogi niż spółka z nią.
Teraz już byśmy mogli zapomnieć o pomocy Państwa. Czemu nikt nie mówił nic o tym, że szpital już nie mógł by się starać o pomoc finansową z budżetu Pastwa. .. Ile za usługę sobie życzy, może ktoś odpowie na to pytanie?

"Do zdania starosty przychyla się dyrektor Tadeusz Góralski z Firyana. – Mamy bardzo dużą praktykę w inwestowaniu w szpitale. Ponad dwadzieścia z nich postawiliśmy na nogi – dla przykładu podam szpital w Otwocku, Warszawie na ulicy Armii Krajowej, szpital Dzieciątka Jezus, szpitale w Siedlcach, Grajewie, Tomaszowie, Lubinie. Nie pchamy się w niepewne inwestycje. A bolesławiecki szpital jest pewną inwestycją."

Czytaj wiecej na stronie :
http://www.itf.boleslawiec.home.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=4928

Czy kałmstwo to tez domena tej firmy??Zastanawiam się , kto to promuje?

O takzwanych uzdrowieniach , w myśl powiedzenia " Operacja się udała, tylko pacjent zmarł" mozna poszperać w necie wpisując w wyszukiwarce GOOGLE nazwę Firmy, naprawdę warto poświęcić trochę czasu. Szkoda że Starosta tego nie zrobił, ale ostatnio dostal podwyzkę plac, może bedzie stać go na kurs komputerowy.

a moze radni nby zainwestoali w szpital w G rajewie oddajac swoja druga pensje /diety/na rzecz szpitala / i pomysleli bardziej globalnie o powiecie i mieszkancach powiatu Grajewo bo saami jak etc nie sa Grajewianami

Przepraszam, kto pisał ten art. Czy to jest promocja Firmy. Ile za reklamę?

proponuje nie czepiac sie radnych, nie szukac winnych - proponuje przeprowadzic prywatyzacje i nie dawac lapuwek lekarzom
sami przyzwyczajacie ich do brania pieniedzy a slozba zdrowiA TONIE W DLUGACH. to prawda ze lekarz powinien zarabiac duzo, z racji wykonywanego zawodu, ale rowniez trzeba zwalic jazmo komunistycznego myslenia i zyc normalnie jak na calym cywilizowanym swiecie i karac lapowkarzy. lekarzy bezrobotnych i bardziej wyksztalconych jwst bardzo duzo. dajcie im szanse. NIE PRZYZWYCZAJAJCIE DO TEGO ZEBY WAS WYKORZYSTYWALI ZASIEDZIALI I WIECZNIE ZMECZENI LEKARZE. NIE WIEM CZY TO SIE UKARZE W E-GRAJEWO CO NAPISALEM , ALE POMYSCIE O TYM.

Walka z łapówkami co całkiem inna sprawa. Czy w publicznym czy spółce będzie to samo. To zależy od szefa firmy i oczywiście od dających i policji.
Co chodzi o Finryan to wystarczy porównać dwie poniższe strony i wszystko jest jasne. Ktoś chce zrobić lewy interes.
http://www.era.pl/index.php/id=firma/zone=-1/section=korp
http://www.finryan.pl/
Dwie oficjalne strony firm. Normalnej i z podziemia. Proszę poczytać o kapitale, zyskach, zarządzie , radzie nadzorczej itp.
Nie da się tego skomentować.

O ile przypominam to starosta się wypowiadał, że jak nie wejdziemy w spółkę z Finrajanem to szpital do wiosny nie wytrzyma. Czuż się stało, że na jesieni współczesna pisała, że szpital ma zadłużenia 15 mln, a teraz tylko 14.
Nie było by w tym nic dziwnego, żeby nie to że nic od tamtej pory się nie zmianiło. Ile na prawdę szpital ma długu.

pielegniarki na dziecięcym są beznadziejne!!!zaczynaja swoj dzien pracy od picia kaw!!!

Szpital też mi coś chyba dom pogrzebowy,w pizdu z takim szpitalem lekarze do niego nawet nie chcą skierowania dać ,bo uważają ,że wiek 18 to za szybko na badania kolonoskopowe ,a co oni wiedzą!!Jeśli się ma z czymś problem to nie ważny jest wiek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.