środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 11415 wyświetleń

Szpital czeka na pieniądze

28 maja br. radni z powiatu grajewskiego zapoczątkowali dyskusję o poręczeniu kolejnej pożyczki dla Szpitala Ogólnego w Grajewie. Szpital od wielu lat boryka się z trudnościami finansowymi.  Trawa zapoczątkowany w 2006 roku proces restrukturyzacji, negocjowane są warunki spłaty zadłużenia z wierzycielami, podpisywane są ugody z pracownikami,  dobiega końca termomodernizacja, która przyniesie wymierne korzyści.  Jednak prawdopodobnie zbyt małe ilości kontraktowanych usług medycznych w NFZ  nie pozwalają wyjść na prostą. Przeciąga się z przyczyn technicznych uruchomianie oddziałów ortopedii-urazowej i nowej stacji dializ, które znacząco miały podnieść jakość świadczonych usług.

e-Grajewo.pl

Obecna sytuacja w służbie zdrowia wynika przede wszystkim z niesprawnego systemu zarządzania i braku woli politycznej do jego zreformowania. Tasiemcowe kolejki do specjalistów powodują, że dziś ponad 30% naszych obywateli korzysta z prywatnej opieki medycznej, na którą rocznie wydajemy ponad 12 mld zł. Nie wszyscy wiedzą, że jest to największa suma wydatkowana na prywatne leczenie w całej Unii Europejskiej! Ta kwota jest obecnie dwukrotnie wyższa w stosunku do 2005 roku. Atutami prywatnych gabinetów są: dostępność, brak kolejek, dobre wyposażenie aparaturowe i lepsza jakość usług. Coraz częstsze są też przypadki wykupu prywatnych ubezpieczeń. Jesteśmy coraz bardziej zainteresowani nimi, bo już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można mieć dostęp do ciekawego zestawu usług medycznych, a są też droższe ubezpieczenia zapewniające nieograniczony dostęp do wysokospecjalistycznej pomocy medycznej. Jedno jest pewne. Nasza służba medyczna jest bardzo niesprawna, słabo zorganizowana, nieefektywnie wykorzystuje środki finansowe i nie odpowiada na zapotrzebowanie społeczne. Wymaga pilnej, rzeczywistej reformy! Kolejne spory o płace i jakieś kolejne podwyżki płacowe niewiele zmienią w sytuacji obywateli zainteresowanych ochroną zdrowia. Komentarz: eGospodarka.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (12)

Jestem ciekaw kto później pospłaca te kredyty. Mam nadzieję że radni sami zapłacą odsetki i spłacą kredyty.

Cuda na patyku!?

no cóż... wyremontują szpital za kasę z urzędu miasta, a następnie przkształcą na prywatną placówkę... w ciepłych pomieszczeniach na sprzęcie państwowym będą biznes robić lekarze - prywatnie...

Mam nadzieję że radni wiedzą co czynią.Moim skromnym zdaniem napychają pieniądze w prywatne ręce.Szpital bedzie tak zadłużony że ktoś przejmie jego długi za bezcen a nas posbawi szpitala.Już mamy dziś kilka oddziałów w ręcach prywatnych ,za bezcen.

Jeżeli sie jest Starostą to trzeba podejmować trudne decyzje, trzeba również ponosić za nie odpowiedzialność. .... Nie jest sztuką żyrować cudze pieniądze, sztuką jest tak zorganizować pracę i dobrać ludzi by szpital pomagał chorym a nie by był jedynie widziany tylko w kampanii wyborczej ...

podziekujmy NFZ ktory co rok zmniejsza stwaki na leczenie i oddaja "niby" zaoszczedzone pieniadze dla skarbu panstwa
SZKODA SLOW

do truli truli:MASZ RACJE!Wyremontuja za kase Urzedu a pojdzie w PRYWATNE rece i biznes sie kreci .....

Przecież ten dług ktoś będzie musiał spłacić!!!
Temu szpitalowi potrzebne sa zmiany a nie kolejny kredyt!!!

No nie do końca jest to prawda. Chciałbym zwrócić uwagę, że na zachodzie Europy oraz w USA przepisy na to nie pozwolą. Mianowicie szpitał po określonym okresie użytkowanie (o ile się nie mylę to chyba 20 lat) musi zostać zburzony i wybudowany nowy. Nie można go przeznaczyć na żadne inne cele, ze względu na bakterie, wirusy, sepsę, itp. Stary budynek szpitalny to wylęgarnia mikroorganizmów często odpornych na wszelkie środki dezynfekcyjne.

Szpitala juz raczej nie da sie odratowac od długow ma juz ok. 28 lat sam dlug przekraca wiecej niz szpital ma lat i zamiast wprowadzic zmiany wewnatrz szpitala ktore sa potzrebne a nie na zewnatrz... z windami to wogle paranoja chodza jak F16 co drugi raz. Przede wszystkim mysle ze glowa szpitala powinien zostac czlowiek z wewnatrz a nie z zewnatrz, i glownie ekonomista ktory zna szpital od podszewki jego slabe i mocne strony a w szpitalu jets taki jeden czlowiek ktorgo wszyscy znaja ..nie bede przytaczal nazwiska.. ale mysle ze to powinno ulec wiekszej uwadze ...POMYSLCIE O TYM !!

zmiany, zmien cos tak u siebie apotem bądz tak mądry i zmieniaj ,, słowa są najłatwiej wypowiedzieć ale nie zawsze łatwo wdrożyć. Prawdą jest to ze szpital nie jest przyjazny dla ludzi ale jeszczee sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził!!!!!!!!!

dyrektor nie kontroluje ordynatorow pacjenci leza dlugo o wiele za dlugo z byle czym albo wracaja co dwa tygodnie bo im tak dobrze

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.