czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

Szkolenie strażaków KSRG

5 lipca 2016 roku na boisku sportowym przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie odbyło się szkolenie praktyczne z zakresu współdziałania jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) powiatu grajewskiego z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR). Szkolenie praktyczne było kontynuacją części teoretycznej, która odbyła się tego samego dnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

W szkoleniu mającym na celu przygotowanie strażaków KSRG z terenu powiatu grajewskiego w zakresie przyjęcia śmigłowca HEMS oraz zabezpieczenia lądowania i startu w warunkach dziennych i nocnych, udział wzięło 37 druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Bzur, Grajewa, Mieczy, Niedźwiadnej, Radziłowa, Rajgrodu, Rydzewa, Szczuczyna, Wąsosza i Woźnejwsi oraz jeden funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Po wylądowaniu śmigłowca instruktor LPR zapoznał uczestników szkolenia z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wzajemnej współpracy na miejscu zdarzenia i przedstawił dobór miejsc lądowania dla śmigłowca w zależności od pory dnia. Następnie strażacy zapoznali się z budową śmigłowca, jego parametrami technicznymi i rozmieszczeniem niezbędnego sprzętu ratowniczego. Na zakończenie wykonane zostały loty treningowe, w czasie których poszczególni strażacy ćwiczyli praktyczne aspekty związane z przyjęciem statku powietrznego w wyznaczonym miejscu.


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.