UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Sport

Szkolenie ogniowe w Piątnicy

25 listopada 2011 r. na strzelnicy w Piątnicy strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo brali udział w szkoleniu ogniowym.

W ramach Programu Szkolenia Wojskowego, prowadzonego w Jednostce Strzeleckiej 1011 Grajewo zorganizowano zajęcia z zakresu strzelectwa dla dwudziestu strzelców (dla większości był to pierwszy kontakt z bronią palną). Zajęcia były prowadzone w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. W pierwszym z nich strzelcy poznawali zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, zwracano także uwagę na przyjmowanie właściwej postawy strzeleckiej. Natomiast część praktyczna to strzelanie do tarcz z pistoletu Margolin*.

*Margolin - kaliber 5,6 mm pistolet samopowtarzalny na amunicję bocznego zapłonu 22 LR przeznaczony do prowadzenia szkolenia strzeleckiego i amatorskiego uprawiania sportów strzeleckich. Skonstruowany w latach 40. przez Michaiła Margolina. Działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Przyrządy celownicze są regulowane (szczerbinka w poziomie, muszka w pionie).

Więcej zdjęć w galerii

 

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.