sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 15053 wyświetleń

Szkolenie dla uczniów technikum

17 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Niećkowie odbyło się szkolenie dla uczniów klas IV Technikum Rolniczego. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Dyrekcji Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży w ramach zaproponowanej współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami rolniczymi.

Organizatorem szkolenia był dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie - Dariusz Koniecko. Szkolenie prowadzili pracownicy Biura Powiatowego w Grajewie - z-ca kierownika Jadwiga Gałecka, główny specjalista - Anna Maruszak, starszy specjalista - Agnieszka Kalinowska, specjalista - Anna Hader i starszy inspektor - Grzegorz Gołąbek pod merytorycznym nadzorem zastępcy dyrektora POR Krzysztofa Zalewskiego.

Tematem przewodnim był System Informatyczny ARiMR - zasady składania wniosków o przyznanie płatności i zgłoszeń zwierzęcych przez internet. Dodatkowo na szkoleniu zostały omówione zasady przyznawania płatności bezpośrednich, płatności ONW, płatności rolnośrodowiskowych oraz terminy związane ze zgłoszeniami zwierzęcymi w systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. W dalszej części spotkania p. Krzysztof Zalewski przedstawił informacje dotyczące pomocy finansowej na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych w ramach działania "Modernizacja Gospodarstw Rolnych", "Młody Rolnik”, "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz przypomniał o tym, że do 26 kwietnia 2013 roku trwa nabór wniosków na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". K. Zalewski wyczerpująco odpowiadał na pytania, które zadawali uczniowie dotyczące przede wszystkim nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozdaniem wszystkim uczestnikom szkolenia Zaświadczeń o ukończeniu. Zostały również złożone podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół w Niećkowie za zorganizowanie szkolenia, uczniom za aktywny udział. Zadeklarowano też chęć dalszej współpracy z Zespołem Szkół w Niećkowie.Komentarze (1)

No i luks coś się dzieje oprócz wkuwania...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.