niedziela, 1 października 2023

Szczuczyn

 • 7 komentarzy
 • 8344 wyświetleń

Szkoła z 73-letnią tradycją

Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie przy ul. Szczuki 1 już po raz 73 zaprasza absolwentów szkół podstawowych w swoje przyjazne progi. 

Jednostka oświatowa powstała 1 września 1948 roku jako Publiczna Średnia Szkoła Zawodowa. Przez 73 lata systematycznie reformowana osiągnęła wysoki poziom, z którego wszyscy jesteśmy dumni.  

Wybierając tę szkołę, edukacja może stać się Twoją pasją. Dlatego to warto zostać uczniem Zespołu Szkół w Szczuczynie, do czego powodów jest cała gama:

 

 1. Szkoła posiada 73-letnią tradycję,

 2. Będziesz miał zapewniony wysoki poziom kształcenia,

 3. Zdobędziesz wszechstronny rozwój intelektualny,

 4. W nauce będą Cię wspierać doświadczeni nauczyciele,

 5. Będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania,

 6. Będziesz uczył się w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu,

 7. Zostaniesz doskonale przygotowany do matury, 

 8. Odczujesz pozytywne emocje, 

 9. Masz szeroko-horyzontalny wybór kierunków,  

 10.  Szkoła pomoże Ci wykreować Twoją przyszłość.  

 

Absolwencie, rozumiem Cię, że przed Tobą stoi trudna, jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu – wybór szkoły ponadpodstawowej. Szkoły ze współczesnym kierunkiem nauczania i dobrym klimatem, w której bez lęku przez kolejne lata będziesz chętnie pogłębiać i rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać programową wiedzę i przygotowywać się do matury.  

We wszystkich procesach: dydaktycznych, wychowawczych, społecznych i osobistych wesprą Cię, i konsekwentnie pomogą doświadczeni nauczyciele.  

W klimacie tej szkoły odkryjesz jej górnolotne cele rozwoju, a poprzez opanowaną wiedzę poznasz lub odnajdziesz samego siebie. 

Szczuczyńska szkoła to od wielu lat sprawnie działający organizm, który tętni energią, empatią młodych serc, umysłów i zaangażowaniem życzliwych Wam pedagogów. 

Pamiętaj – szkoła z niepodważalną tradycją to miejsce, do którego zawsze chętnie się wraca.

 

 

niedziela, 1 października 2023

Rozstrzygnięcie konkursu "Matematyczne Migawki"

piątek, 29 września 2023

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

Komentarze (7)

Ładna cyfra, 73 lata nieprzerwanej działalności. Można wypisać ilu absolwentów skończyło tą Alma Mater. Jakie sukcesy osiągneli, może któryś z absolwentów piastował eksponowane stanowiska?

Tak Dodo, absolwenci zajmowali i zajmują wysokie stanowiska, a część z nich tworzyła wiarygodność poziomu "Alma Mater" w rozumieniu matki karmiącej. Ze względu na koszta nie wszystko o wszystkim ludzie predysponowani piszą.

Tak,wielu zostało biznesmenami a wielu aktorami,politykami,ludźmi kultury i sztuki,wszyscy zapoczątkowali swe życie właśnie tu,w pięknym i przyjaznym dla ludzi Szczuczynie i tej szkole imienia wybitnego ,jednego z architektów niepodleglosci naszej Ojczyzny.Dojazd do szkoły wręcz wyśmienity,blisko są sklepy i parki,główna trasa,obwodnica itd. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych by zaczęli piękna podróż kariery od tej szkoły.
PS. Nie jestem powiązany z tą szkołą.

ktoś zna wyniki ostatnich egzaminów maturalnych?

Eksponowane stanowiska - nie wpływają na promocję i rangę tej uczelni - szkoły. Tak jak poprzednik napisał biograf tej szkoły niech opisze tych ludzi. Ich osiągnięcia, dokonania w szczególności dla szczuczyńskiego środowiska. Dla nas którzy mamy o nich pamiętać. A co do patrona szkoły to wielu z tych co tu piszą nie mają pojęcia zielonego o jego dokonaniach. Znają slogany od lat powielane, a niektórzy bawią się w tzw. "piłsudczyków". Choć inaczej ... 73 lata działalności do czegoś zobowiązuje - nie istnienia lecz działalności.

Tak, szkoła z tradycją zobowiązuje do ukształtowania w niej człowieka przyszłości a nie jedynie Piłsudczyka, który jest bohaterem przeszłości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.