piątek, 17 września 2021

Szczuczyn

 • 7 komentarzy
 • 2413 wyświetleń

Szkoła z 73-letnią tradycją

Szkoła z 73-letnią tradycją

Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie przy ul. Szczuki 1 już po raz 73 zaprasza absolwentów szkół podstawowych w swoje przyjazne progi. 

Jednostka oświatowa powstała 1 września 1948 roku jako Publiczna Średnia Szkoła Zawodowa. Przez 73 lata systematycznie reformowana osiągnęła wysoki poziom, z którego wszyscy jesteśmy dumni.  

Wybierając tę szkołę, edukacja może stać się Twoją pasją. Dlatego to warto zostać uczniem Zespołu Szkół w Szczuczynie, do czego powodów jest cała gama:

 

 1. Szkoła posiada 73-letnią tradycję,

 2. Będziesz miał zapewniony wysoki poziom kształcenia,

 3. Zdobędziesz wszechstronny rozwój intelektualny,

 4. W nauce będą Cię wspierać doświadczeni nauczyciele,

 5. Będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania,

 6. Będziesz uczył się w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu,

 7. Zostaniesz doskonale przygotowany do matury, 

 8. Odczujesz pozytywne emocje, 

 9. Masz szeroko-horyzontalny wybór kierunków,  

 10.  Szkoła pomoże Ci wykreować Twoją przyszłość.  

 

Absolwencie, rozumiem Cię, że przed Tobą stoi trudna, jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu – wybór szkoły ponadpodstawowej. Szkoły ze współczesnym kierunkiem nauczania i dobrym klimatem, w której bez lęku przez kolejne lata będziesz chętnie pogłębiać i rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać programową wiedzę i przygotowywać się do matury.  

We wszystkich procesach: dydaktycznych, wychowawczych, społecznych i osobistych wesprą Cię, i konsekwentnie pomogą doświadczeni nauczyciele.  

W klimacie tej szkoły odkryjesz jej górnolotne cele rozwoju, a poprzez opanowaną wiedzę poznasz lub odnajdziesz samego siebie. 

Szczuczyńska szkoła to od wielu lat sprawnie działający organizm, który tętni energią, empatią młodych serc, umysłów i zaangażowaniem życzliwych Wam pedagogów. 

Pamiętaj – szkoła z niepodważalną tradycją to miejsce, do którego zawsze chętnie się wraca.

 

 

piątek, 17 września 2021

Zaproszenie na mecz (18.09)

Komentarze (7)

Ładna cyfra, 73 lata nieprzerwanej działalności. Można wypisać ilu absolwentów skończyło tą Alma Mater. Jakie sukcesy osiągneli, może któryś z absolwentów piastował eksponowane stanowiska?

Tak Dodo, absolwenci zajmowali i zajmują wysokie stanowiska, a część z nich tworzyła wiarygodność poziomu "Alma Mater" w rozumieniu matki karmiącej. Ze względu na koszta nie wszystko o wszystkim ludzie predysponowani piszą.

Tak,wielu zostało biznesmenami a wielu aktorami,politykami,ludźmi kultury i sztuki,wszyscy zapoczątkowali swe życie właśnie tu,w pięknym i przyjaznym dla ludzi Szczuczynie i tej szkole imienia wybitnego ,jednego z architektów niepodleglosci naszej Ojczyzny.Dojazd do szkoły wręcz wyśmienity,blisko są sklepy i parki,główna trasa,obwodnica itd. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych by zaczęli piękna podróż kariery od tej szkoły.
PS. Nie jestem powiązany z tą szkołą.

ktoś zna wyniki ostatnich egzaminów maturalnych?

Eksponowane stanowiska - nie wpływają na promocję i rangę tej uczelni - szkoły. Tak jak poprzednik napisał biograf tej szkoły niech opisze tych ludzi. Ich osiągnięcia, dokonania w szczególności dla szczuczyńskiego środowiska. Dla nas którzy mamy o nich pamiętać. A co do patrona szkoły to wielu z tych co tu piszą nie mają pojęcia zielonego o jego dokonaniach. Znają slogany od lat powielane, a niektórzy bawią się w tzw. "piłsudczyków". Choć inaczej ... 73 lata działalności do czegoś zobowiązuje - nie istnienia lecz działalności.

Tak, szkoła z tradycją zobowiązuje do ukształtowania w niej człowieka przyszłości a nie jedynie Piłsudczyka, który jest bohaterem przeszłości.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.