Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9333 wyświetleń

Szansa rozwoju regionu

Dnia 17 maja br. w UM w Grajewie odbyło się spotkanie ph. „Centrum Zielonych Technologii” wprowadzające do II etapu EQUAL. Spotkanie zostało zainicjowane przez Starostwo, Urząd Miasta w Grajewie oraz Mazowieckie Centrum Przedsiębiorczości. Udział w wykładzie wzięli przedstawiciele władz miasta i gmin, m.in. wicestarosta Alicja Rutkowska, sekretarz Ryszard Wolwark, burmistrz Szczuczyna Waldemar Szczesny.

Spotkanie miało charakter informacyjny, a jego celem było dotarcie i powiadomienie samorządów, instytucji, a także małych i średnich przedsiębiorstw o Projekcie Centrum Zielonych Technologii. Przedstawiono szanse rozwoju regionu oraz możliwość powstania stanowisk pracy w obszarach tj.:
- produkty lokalne i regionalne (np. branża mięsna, owocowo-warzywna)
- energia odnawialna (np. prod. roślin energetycznych, biogazu)
- technologie budowlane (np. prod. płyt trzcino-gipsowych)
- ekologiczne oczyszczalnie ścieków (np. przydomowe korzeniowe)
- ekoturystyka (np. rozszerzenie działalności)

Goście, oprócz przekazywanej wiedzy, zaprezentowali własne wyroby regionalne, takie jak plecione kosze czy szydełkowe serwety i obrusy.

Inicjatywa Wspólnotowa EQUAL ma na celu promocję nowych metod zwalczania wszelkich form dyskryminacji i nierówności związanych z rynkiem pracy na drodze współpracy. Każde państwo członkowskie zobowiązane zostało do opracowania własnej strategii wspierania EQUAL, która musi być zgodna z czterema filarami Europejskiej Strategii Zatrudnienia (potencjał zatrudnieniowy, przedsiębiorczość, adaptacyjność, równość szans kobiet i mężczyzn), a także z założeniami Europejskiej Strategii Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.

Projekt „Centrum Zielonych Technologii” to bezpłatny system szkoleń, praktyk i prezentacji związanych z nowymi ekologicznymi technologiami. Skierowany jest przede wszystkim do kadry kierowniczej i pracowników małych i średnich przedsiębiorstw, które chciałyby zmienić bądź rozszerzyć profil produkcji o proponowane przez Centrum rozwiązania. Skierowany jest również do bezrobotnych, którzy mogą rozpocząć działalność gospodarczą. Jednym z podstawowych celów istnienia Centrum Zielonych Technologii jest stworzenie tzw. zielonych miejsc pracy.

MagK
e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

szczerze, to uburmistrz naszego miasta powinien pomyslec nad zmiana wygladu tej niby " sali konferencyjnej". mi sie ona kojarzy z epoka, ktora dawno juz mineła.mineła epoka to i znaki epoki powinny zniknac. płyta wiorowa, wykladzina no i to czaderskie oswietlenie to nie jest zbytnio elegancka wiizytowka naszego miasta...

szczerze, to niech by tylko remont zaczęli, to byście ich chyba na taczkach wywieźli!
tak źle i tak niedobrze- polak to taki jest, że nigdy mu nie pasi>>>>>>>>

Niech ktoś mi powie co w naszym mieście się zmieniło przez te trzy lata urzędowania naszych władz samorządowych. Co robił Burmistrz czy Rada Miasta.Ktoś wie, bo na przykład ja nie. Spotkania pogaduszki to wszystko na co stać nasze władze.Powiedziałbym: WEŻCIE SIĘ DO ROBOTY. Jednak oni to wiedzą i wezmą się za nasze miasto przed wyborami,które odbędą się w następnym roku, aby zamydlić nam mieszkańcom oczy. Myślę że przyszły rok będzie pasmem sukcesów naszych władz, które wykorzystane zostaną do kampanji wyborczej.Należy jednak pamiętać że wypłate dostawali przez całe cztery lata

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.